SoftActivity Monitor 12

SoftActivity Monitor 12

Administratorzy sieci LAN w miejscach takich jak szkoły, uczelnie, biblioteki, czy też zakłady pracy, muszą mieć stały i łatwy dostęp do informacji o aktywności poszczególnych użytkowników. Ma to kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa zarówno sprzętu, jak i danych zgromadzonych na dyskach twardych komputerów tworzących daną sieć. Tego rodzaju nadzór ułatwia korzystanie z praktycznych i kompleksowych rozwiązań, takich jak oprogramowanie tworzone przez Deep Software Inc, czyli SoftActivity Monitor 12. Temu właśnie programowi poświęcony będzie dzisiejszy artykuł.

Ogromny arsenał funkcji administratora

Wspomniane oprogramowanie daje osobie monitorującej wiele możliwości. Podgląd na żywo pulpitów komputerów zdalnych, monitoring wykorzystywanych aplikacji, odwiedzanych stron, czy też niewidzialna praca w tle bez wiedzy użytkownika — to tylko niektóre z możliwości tego oprogramowania. Zaletą jest także prosty i intuicyjny interfejs, który znacząco ułatwia pracę nawet w sieci składającej się z dużej ilości stacji roboczych.
Opisywany program można zainstalować zdalnie, bez potrzeby fizycznego dostępu do danej stacji roboczej. Pozwala on także na śledzenie zmian w dokumentach, ich przesyłanie oraz kopiowanie na wszelkiego rodzaju zewnętrzne nośniki pamięci. Dzięki temu wszystkie dane przechowywane na komputerach są zabezpieczone, a każde ich użycie odnotowane.

Zalety korzystania z oprogramowania monitorującego

Specjaliści z rynku IT od wielu lat podkreślają korzyści płynące z używania z tego rodzaju oprogramowania śledzącego. Nie tylko zabezpiecza ono własność intelektualną firmy i jej dokumentację, ale także przekłada się na wzrost wydajności pracowników. Dzieje się tak, ponieważ prewencyjna kontrola wpływa na zmniejszenie wykorzystywania Internetu oraz komputerów do celów prywatnych.
Zwiększa się również poziom bezpieczeństwa danych pracowniczych oraz tworzony jest kompletny zapis wewnątrz firmowej komunikacji, co może mieć znaczenie w przypadku ewentualnych sporów prawnych lub innych nieprzewidzianych okoliczności. Dlatego też warto odwiedzić strony https://www.vebo.pl/deep-software-inc oraz https://www.vebo.pl/activity-monitor, by przekonać się, co tego rodzaju oprogramowanie może nam zapewnić.

Dodaj komentarz