Tuleje szalunkowe dla budownictwa

Tuleje szalunkowe dla budownictwa

Przed dzisiejszą branżą budowlaną stoi wiele wyzwań, którym niełatwo sprostać. Coraz wyższe wymagania odnośnie jakości sprawiają, że rynek budowlany musi zastosować nowoczesne i sprawdzone rozwiązania, które spełniają najwyższe standardy, a przy tym są funkcjonalne i ekonomiczne. Do takich rozwiązań z pewnością należą tuleje szalunkowe. Czym one są i dlaczego warto je wykorzystać w budownictwie? Dlaczego to najlepszy materiał dla inwestycji budowlanych? Dowiesz się z poniższego artykułu.

Tuleja szalunkowa – czym jest

Tego rodzaju materiał budowlany jest wykonany na bazie tulei spiralnie zwijanych z kilku sklejonych warstw masy papierniczej o specjalnej konstrukcji. Dzięki zastosowaniu specjalnej warstwy papieru wewnętrzna warstwa tulei szalunkowych jest znakomicie zabezpieczona przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi, takimi jak działanie wilgoci i przywieraniu betonu do tulei, zaś jej zewnętrzna warstwa oraz jej krawędzie zabezpieczone są specjalną impregnacją. Takie rozwiązania pozwalają na łatwość demontażu, gdy beton już zastygnie i zapewniają idealnie gładką powierzchnię elementu już po rozszalowaniu, bez żadnych wgnieceń i zniekształceń – takie tuleje kupisz na: https://tarnopak.pl/tuleja-szalunkowa/

Jakie są zalety tulei szalunkowych

Tuleje szalunkowe charakteryzują się bardzo dużym stopniem wytrzymałości, są praktyczne i generują znaczne oszczędności. Dzięki takim zaletom są znakomitą alternatywą dla tulei wykonanych ze stali. Ich znakomite parametry techniczne pozwalają na wykonanie z betonu kolumny, słupa konstrukcyjnego, fundamentów punktowych czy podpory o przekroju kołowym. To produkty odporne na wilgoć i deformację, dzięki czemu są idealnym materiałem do wykorzystania w budownictwie. Można je wykorzystywać do zalewania dużej ilości szalunków, ponieważ są zdecydowanie tańsze niż stal, co ma ogromne znaczenie dla rachunku ekonomicznego inwestycji budowlanej. Wykorzystuje się je także do min. budowy ogrodzeń w budownictwie jednorodzinnym i do budowy dworków.

Tuleja szalunkowa – postaw na najwyższą jakość

Przy wyborze tulei szalunkowych warto rozważyć ofertę rzetelnego i godnego zaufania producenta, marki Tarnopak.pl. Firma produkuje wysokiej klasy tuleje szalunkowe, które cechują się najwyższymi parametrami wytrzymałościowymi. To produkty, które zapewniają komfort pracy, są proste i wygodne w demontażu i gwarantują idealny efekt wizualny.
Oferujemy tuleje szalunkowe o różnych średnicach wewnętrznych i różnych długościach oraz realizujemy zamówienie o niestandardowych wymiarach. Wszystkie nasze produkty spełniają wysokie normy wytrzymałościowe i posiadają stosowne certyfikaty.

Dodaj komentarz