Co to są baterie trakcyjne

Co to są baterie trakcyjne

Baterie trakcyjne to niezbędny element wyposażenia wózków widłowych i platformowych wszystkich typów oraz maszyn czyszczących. Te specjalistyczne produkty mają szerokie spektrum zastosowań w różnych gałęziach gospodarki, ponieważ cechują się długotrwałą żywotnością i działają niezawodnie. Wykorzystywane są przez zakłady produkcyjne i przemysłowe, hale magazynowe, branżę spożywczą i wiele innych. Tego typu akcesoria powinny być zgodne z obowiązującymi normami, charakteryzować się wysoką pojemnością i być odporne na działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych.

Bateria trakcyjna – czym jest

Produkty tego typu są zbudowane z najwyższej jakości ogniw kwasowych typu PzS i PzB i ze skrzyń pokrytych powłokami o 100 procent odporności antykorozyjnej. Dzięki temu cechują się doskonałymi parametrami technicznymi, są bezpieczne w użytkowaniu, wytrzymałe na uderzenia i uszkodzenia mechaniczne oraz są proste i wygodne w obsłudze. Dobrej jakości baterie powinny współpracować z różnymi typami wózków widłowych i platformowych, i pracować niezawodnie nawet w trudnych warunkach. Muszą też być zgodne z normami DIN i BS, co dotyczy ich wysokiej jakości, wytrzymałości oraz zastosowania.

Baterie trakcyjne – czym powinny się charakteryzować

Tego rodzaju produkty powinny się cechować długą żywotnością, wynosząca 1500 cykli pracy zgodnie z normą IEC 254-1, co może jedynie zagwarantować wykorzystanie do produkcji najwyższej jakości komponentów i zastosowanie najnowocześniejszych technologii. Naczynia ogniw powinny być wykonane z polipropylenu, który jest odporny na niskie i wysokie temperatury, a powłoka polietylenowa skrzyń powinna być nanoszona metodą fluidyzacji, co sprawia, że jest odporna na uderzenia, działanie kwasu, zmienne warunki atmosferyczne i chroni przed porażeniem elektrycznym. Baterie powinny się charakteryzować niskim poziomem samo rozładowania, posiadać małą wartość rezystancji wewnętrznej oraz być wyposażone w izolowane, elastyczne łączniki i śruby łączące ogniwa, co zapewnia ochronę przed zwarciem.

Gdzie kupić

Wszystkie opisane powyżej właściwości baterii trakcyjnych to bardzo ważne zalety, które świadczą o ich najwyższych standardach jakości. Takie baterie możesz zakupić u polskiego, renomowanego producenta, firmy Bater.pl na: https://www.bater.pl/baterie-trakcyjne/.
Oferujemy kompletne baterie do wszystkich typów wózków widłowych i platformowych. Produkujemy baterie z łącznikami międzyogniwowymi spawanymi, które dostępne są w atrakcyjnych, konkurencyjnych cenach. Nasze produkty są bardzo żywotne, dzięki czemu nadają się nawet do bardzo intensywnej eksploatacji.

Dodaj komentarz