Sklep internetowy gramofon

Sklep internetowy gramofon

Często spotykamy się z pytaniem, dlaczego wiele oferowanych przez nas odtwarzaczy nie posiada automatu. Jest to stosunkowo łatwe do wytłumaczenia. Każdy mechanizm, który zapewnia, że np. ramię tonowe jest przesuwane automatycznie, ma wpływ na zachowanie się igły podczas skanowania. Dlatego też wiele gramofonów hi-fi nie posiada tej automatycznej funkcji. Jednak niektórzy producenci oferują również w pełni automatyczne gramofony, które również można znaleźć w Sklep internetowy Audioforte. Jeśli masz jakiekolwiek pytania przed zakupem online, prosimy o kontakt. Chętnie doradzimy i dobierzemy odpowiedni gramofon do Twoich potrzeb.

Chcesz podłączyć swój odtwarzacz płyt do wzmacniacza

Następnie należy sprawdzić, czy wzmacniacz posiada złącze do podłączenia gramofonu. Złącze to znajduje się na tylnej ściance wzmacniacza i powinno być oznaczone jako phono lub record player. Obok niego powinno znajdować się również przyłącze do uziemienia gramofonu.

Mój wzmacniacz nie ma wejścia gramofonowego dla odtwarzacza płyt

Z biegiem czasu wyjście gramofonowe w wielu wzmacniaczach zostało zlikwidowane, ponieważ rynek był tak mały i wszyscy skupili się na innych nośnikach, takich jak CD. W międzyczasie jednak producenci zorientowali się, że rzeczywiście istnieje rynek dla gramofonów i wzmacniaczy z wejściem gramofonowym. Nie musisz jednak wymieniać swojego wzmacniacza, jeśli nie posiada on wejścia gramofonowego. Zamiast tego, na rynku dostępne są obecnie tak zwane przedwzmacniacze gramofonowe, za pomocą których można podłączyć gramofon do istniejącego wzmacniacza. Przedwzmacniacz gramofonowy jest po prostu podłączany do wolnego wejścia cinch we wzmacniaczu, a następnie do gramofonu i nic już nie stoi na przeszkodzie, aby cieszyć się analogową przyjemnością płynącą z odtwarzania płyt.

Cudowne brzmienie

Dla wielu fanów hi-fi, gramofon i ukochana kolekcja płyt są wciąż najlepszym środkiem przekazu muzyki analogowej. Nawet jeśli transmisja muzyki cyfrowej z serwisów streamingowych, takich jak Spotify stają się coraz bardziej popularne, winyl wciąż jest pierwszym wyborem dla fanów audiofilskiego stereo. Świat muzyki obraca się z prędkością 33, a czasem 45 obrotów na minutę. Coraz bardziej popularne płyty winylowe w międzyczasie wyprzedziły wiele innych nośników, takich jak kasety czy płyty CD, a przedmioty kolekcjonerskie są sprzedawane po bardzo wysokich cenach. Teraz możesz cieszyć się wrażeniem winylowego stereo. Dzięki współpracy z renomowanym producentem DUAL, dla miłośników czarnych krążków oferujemy również kompletne rozwiązania systemów stereo (w tym Bluetooth i DAB+) w połączeniu z gramofonami.

Dodaj komentarz