Jak przeprowadzić proces digitalizacji teczek pracowników

Jak przeprowadzić proces digitalizacji teczek pracowników

Od stycznia 2019 roku w Polsce obowiązuje digitalizacja teczek pracowników. To oznacza, że muszą być one w formie elektronicznej. Jak to zrobić, aby wszystko było dobrze wykonane. Dotyczy to nie tylko bieżących dokumentów, ale również archiwalnych, dlatego warto skorzystać z pomocy kogoś, kto się na tym bardzo dobrze zna. W ten sposób wiemy, że digitalizacja będzie przeprowadzona w prawidłowy sposób. Dane pracowników muszą być bezpieczne i o tym również nie można zapominać. My nie musimy o tym nic wiedzieć, ale musimy wiedzieć, w jaki sposób korzystać z pomocy osób wykwalifikowanych. Chcemy przecież jak najszybciej wykonać to zadanie, bo jeśli nie zrobimy tego w odpowiednim czasie to czekają nas kary.

Co można zyskać na elektronicznych dokumentach

Na pewno można będzie bezpiecznie przechowywać wszystkie akta osobowe pracowników. Wszystko jest wtedy pod ręką i w razie, czego można z tego skorzystać. Bardzo ważne jest również to, że bardzo łatwo będzie można szukać tego, co nas interesuje. Można również łatwo udostępniać dokumentację kadrową. Do tego dochodzi to, że mamy zdigitalizowane wszystkie dokumenty. Dotyczy to archiwalnych, bieżących jak i przyszłych i tym wszystkim zajmuje się wyspecjalizowana w tym firma.

Kontakt i omówienie wszystkich szczegółów

Jeśli chcemy, aby digitalizacja była przeprowadzona w prawidłowy sposób to kontaktuje się ze specjalistami. Skoro jest obowiązek digitalizacji teczek pracowników to trzeba go wypełnić od razu. Wtedy nie będziemy mieć żadnych problemów. Koszty związane z karami są bardzo wysokie, dlatego o wiele bardziej opłaca się nam współpracować z firmą, która zajmie się wszystkimi dokumentami pracowników. Dzisiaj wszystkie dokumenty są w formie elektronicznej, dlatego trzeba się do tego stosować. Tylko w ten sposób mamy wszystko bardzo dobrze przygotowane. Warto jak najszybciej zadzwonić do firmy, która oferuje takie usługi, aby się dowiedzieć jak to ma wyglądać i jak długo trzeba będzie czekać na wykonanie tego zadania, które im powierzamy. 

Dodaj komentarz