Oświetlenie roślin i namioty uprawowe

Oświetlenie roślin i namioty uprawowe

Zaczynasz przygodę z roślinami i nie do końca wiesz jak o nie dbać? Czy wiesz jak wybrać oświetlenie roślin? Zdarza się, że nasze rośliny mają za mało światła, przez co tracą liście i stają się słabe. Jest jednak kilka rozwiązań, które sprawią, że nasze rośliny będą wyglądać atrakcyjnie. Dwa pierwsze rodzaje lamp są używane przed hodowców, głównie w okresie kwitnienia.

Rodzaje lamp do oświetlenia roślin:
1. Lampy HPS – Wysokoprężne Lampy Sodowe. Do lamp potrzebny jest statecznik.
2. Lampy Metahalogenowe, również potrzebny jest statecznik.
3. Lampy LED – to chyba najpopularniejsze lampy stosowane w uprawie roślin. Lampy te są energooszczędne.

Wybierając oświetlenie, miejmy na uwadze to, że właśnie oświetlenie jest jedną z ważniejszych rzeczy przy hodowli roślin. To od oświetlenia zależy jakość i ilość. Słyszałeś kiedyś o growboxach? Growboxy to inaczej namioty uprawowe. Namioty uprawowe stworzone zostały na potrzeby profesjonalnej, domowej uprawy roślin, które wymagają zachowania specjalnych warunków niezbędnych do prawidłowego wzrostu. Niektóre, szczególnie wrażliwe na zmiany klimatu rośliny, ciężko adaptują się w warunkach naturalnych, dlatego producenci oferują nam coś takiego jak namioty uprawne. Namioty uprawne pozwolą nam zachować prawidłowy, niezmienny klimat.

Pamiętajmy, że hodowla roślin wymaga odpowiedniego sprzętu i odpowiedniej wiedzy. Jeżeli mamy jakieś wątpliwości w wyborze sprzętu albo nasza wiedza o uprawie nie jest wystarczająca, powinnyśmy się udać do sklepu typu growshop, w którym prasują specjaliści i pasjonaci, którzy z pewnością nas pokierują i podpowiedzą co robić.

Dodaj komentarz