Lecznicze konopie

Lecznicze konopie

Coraz więcej ludzi stawia na naturalną medycynę. Wiedza naszych prababek, która tak niedawno była uważana za zabobon, nie tylko wraca do łask, ale również jest coraz częściej praktykowana. Wiele ziół rosnących w naszych ogrodach jest swoistą skarbnicą zdrowia. Warto wspomnieć że nie tylko rośliny rosnące w ogrodach mają wiele właściwości leczniczych. Coraz więcej słyszy się o leczeniu nowotworów niekonwencjonalnymi metodami.

Medyczna marihuana zyskuje na popularności. Udowodnione zostało, iż u sporej grupy pacjentów olej z konopi okazał się zbawczym składnikiem powodującym zahamowanie, a nawet wyleczenie choroby. To nie jedyne zalety medycznej marihuany. Warto wspomnieć iż stosowana jest ona również jako lek przeciwbólowy. Pobudza ona apetyt. Stosowana jest również w przypadku nudności i wymiotów. Ułatwia zasypianie. Napar z liści konopi, czy prościej mówiąc po prostu herbata konopna, jest środkiem pomagającym przy bezsenności czy w przypadku migreny. Konopie zawierają wiele minerałów oraz witaminy z grupy B i E. Dzięki substancjom odżywczym znacząco wspomaga ona układ odpornościowy człowieka. Konopie dotarły do nas z Azji, skąd pochodzi również bardziej znana wszystkim odmiana konopi indyjskiej.

Należy jednak wiedzieć, że odmiana o narkotycznych właściwościach nie ma nic wspólnego z tą sprzedawaną legalnie w sklepach, w celach leczniczych. Nawet gdyby komuś udało się zrobić napar z konopi indyjskiej, należy wiedzieć że zawarte w niej THC nie rozpuszcza się w wodzie ani nie przechodzi do naparu. Dlatego też, pijąc napar jesteśmy wolni od niechcianych przez nas składników.

Dodaj komentarz