Lifting twarzy i ciała nowoczesnymi metodami

Lifting twarzy i ciała nowoczesnymi metodami

High Intensity Focused Ultrasound (HIFU) to procedura medyczna, która robi w ostatnim czasie dużą furorę. Jest to niezwykle skuteczny lifting twarzy i ciała, który modeluje sylwetkę, a także przywraca skórze świeży i jędrny wygląd. Na czym dokładnie polega ten zabieg i komu jest rekomendowany?

HIFU – na czym polega zabieg?

Zabieg HIFU polega na wykorzystaniu skupionej wiązki fal ultradźwiękowych o dużym natężeniu, która zostaje zogniskowana na daną część ciała. Następnie, w wyniku wysokiej temperatury skumulowanej punktowo, wewnętrzne tkanki obkurczają się, co skutkuje redukcją tkanki tłuszczowej. Oprócz tego, fale ultradźwiękowe stymulują produkcję nowego kolagenu. Powierzchnia skóry pozostaje jednak nietknięta. Metoda jest bardzo skuteczna, a jednocześnie mało bolesna. Nie wymaga także specjalnych przygotowań.

HIFU – komu jest rekomendowany?

Metodę HIFU stosować można na twarz, jak i całe ciało. Zabieg ten powoduje zagęszczenie skóry i regenerację kolagenu. Jest więc polecany osobom, które walczą z oznakami starzenia na swojej twarzy: zmarszczkami i wiotkością skóry. HIFU dodatkowo poprawia owal twarzy i podnosi brwi. Można go stosować także na skórę szyi, której wygląd ulega poprawie. Metoda HIFU to także świetna propozycja dla osób, które nie potrafią pozbyć się lokalnej tkanki tłuszczowej, najczęściej w okolicach bioder, pleców i brzucha.

HIFU – zalety

HIFU na ciało to nie tylko skuteczny lifting twarzy i ciała. To metoda nieoperacyjna, a więc nie wiążąca się z hospitalizacją i rekonwalescencją. Jej efekty są widoczne już kilka minut po zabiegu, a następnie nasilają się. Pełny rezultat widoczny jest od 2 do 24 tygodni i utrzymuje się nawet do 18 miesięcy. Jest to zabieg bezinwazyjny i nie wiąże się ze specjalnymi wyrzeczeniami czy wytycznymi. Co ciekawe, można go stosować wraz z innymi zabiegami złuszczającymi, a także przy zmianach trądzikowych i opalonej skórze.

Metoda HIFU to niezwykle popularny lifting bezoperacyjny. Aby jednak przyniósł oczekiwane efekty, powinien być wykonany w gabinecie kosmetycznym przez odpowiednio przeszkoloną osobę, która dysponuje nowoczesnym i odpowiednim sprzętem. Przykładem zaufanego miejsca, gdzie można udać się na zabieg, jest salon Coco-Time w mieście Wrocław. HIFU to świetna propozycja dla osób, które chciałaby pozbyć się lokalnej tkanki tłuszczowej, a także zależy im na poprawieniu wyglądu i stanu swojej skóry. Jest to zabieg, którego efekty długo utrzymują się w czasie i z pewnością warto w niego zainwestować.

Dodaj komentarz