Jaki odkurzacz pionowy wybrać

Jaki odkurzacz pionowy wybrać

Pobyt w mieszkaniu jest miły i przyjemny tylko wtedy, gdy jest ono idealnie czyste. Zabrudzenia na dywanach, chodnikach czy panelach sprawiają, że wnętrze nie prezentuje się estetycznie oraz wygląda na niechlujne i zaniedbane. Aby ułatwić sobie sprzątanie, warto wyposażyć się w nowoczesny mop lub odkurzacz z mopem.

Czym charakteryzuje się odkurzacz pionowy

Z roku na rok sprzęt ten staje się coraz bardziej popularny i wypiera tradycyjne odkurzacze. Dzieje się tak dlatego, że odkurzacze pionowe są znacznie wygodniejsze podczas codziennego użytkowania. Do ich istotnych zalet można zaliczyć:

  • wszechstronność
  • brak plączących się przewodów
  • możliwość szybkiego i sprawnego sprzątania każdej powierzchni
  • nowoczesny design

Urządzenie to nie posiada uciążliwego węża, który to trzeba by było ciągnąć za sobą podczas czyszczenia podłogi. Jego cały ciężar opiera się na przylegającej do podłogi szczotce, a użytkownik kieruje go tylko w odpowiednią stronę.

Bardzo dobrym wyborem są odkurzacze pionowe z funkcją mopowania. Takie urządzenia są wyposażone w zbiornik na wodę i detergent, dzięki czemu możliwe jest sprzątanie na mokro.

Odkurzacze pionowe nie posiadają worków, a zgromadzony kurz gromadzi się w specjalnym pojemniku, który po zapełnieniu należy opróżnić i założyć ponownie.

Jaki wybrać odkurzacz pionowy

Obecnie na rynku wybór nowoczesnych odkurzaczy pionowych jest bardzo duży. Przed zakupem trzeba zawsze zapoznać się z najważniejszymi parametrami wybranego modelu. Warto zawsze zwrócić uwagę na:

  • moc silnika
  • wyposażenie odkurzacza
  • rodzaj posiadanego filtra
  • długość pracy akumulatora
  • posiadanie dodatkowych funkcji

Moc silnika to taki parametr, który w dużej mierze wpływa na siłę ssania. Im jest ona wyższa, tym siła ta jest większa. Nie bez znaczenia są także czynniki takie jak szczelność obudowy odkurzacza, budowa jego szczotki oraz zbiornika na kurz.

Bardzo praktyczne podczas użytkowania są odkurzacze pionowe w dodatkowym wyposażeniem. Niektóre modele oprócz podstawowej szczotki posiadają także dodatkowe szczotki do czyszczenia dywanów, parkietów, mebli oraz szczelinówkę, która pozwala na bardzo dokładnie usuwanie nieczystości z trudno dostępnych zakamarków.

Bardzo dobrym wyborem są odkurzacze z funkcją sprzątania na mokro, które posiadają dodatkowe końcówki służące do mycia podłóg czy płytek. Bioniczny mop Hizero to niezawodny sprzęt nie tylko do odkurzania, lecz także do mycia, czyszczenia, wycierania oraz suszenia. Z tym niezawodnym urządzeniem utrzymanie w domu idealnego porządku jest bardzo łatwe, a sprzątanie jest zawsze bardzo miłe oraz przyjemne. I co najważniejsze przebiega ono bardzo szybko oraz sprawnie.

Dodaj komentarz