Gdzie warto się wybrać na weekend w czerwcu

Gdzie warto się wybrać na weekend w czerwcu

Krótki wypad weekendowy trwa zaledwie 2 – 3 dni. W tym czasie nie tylko warto odwiedzić zaplanowane wcześniej miejsca, ale też trzeba odpowiednio wypocząć. Centralna część Polski to obszar dość rzadko uczęszczany przez turystów. Nadszedł czas, by to zmienić!

Coś dla miłośników przyrody

Jadąc na wypad w czerwcu, warto — przyjeżdżając odpowiednio wcześnie — odwiedzić Kampinoski Park Narodowy. Jest to miejsce szczególne dla osób, które preferują gęstą, wręcz dziewiczą zabudowę roślinną i szukają wytchnienia od czerwcowego skwaru. Kampinos to również miejsce idealne dla entuzjastów historii, gdyż to w jego cieniu przebiegała znaczna część działań wojennych wchodzących w skład drugiej i trzeciej fazy Bitwy nad Bzurą.

Aktywny wypoczynek

W okolicach Żyrardowa można zajrzeć do Suntago. Jest to prawdziwy kompleks rekreacyjno-wypoczynkowy, który nieprzypadkowo kojarzy się z dobrze znanym, tropikalnym parkiem w okolicach Berlina. Znajduje się tu kilka różnych stref rekreacyjnych, w których można popływać, skorzystać ze SPA, a także rozkoszować się wieloma innymi, tutejszymi atrakcjami. Wprost z Suntago można zjechać do Aparthotel Stara Przędzalnia, by tam zregenerować się w komfortowych warunkach po wielogodzinnym szaleństwie.

Centrum Polski

Po noclegu można pojechać na całodzienną wycieczkę do Warszawy. Miasto to znajduje się co prawda w odległości prawie 100 kilometrów od hotelu, ale mimo to i tak z oczywistych przyczyn warto je zwiedzić. W Warszawie każde miejsce jest wyjątkowe. Stare Miasto, Zamek Królewski, Łazienki, Pałac Kultury i Nauki, a także wiele innych, niesamowitych miejsc jest tu dostępnych na wyciągnięcie ręki! W stolicy każdy znajdzie coś dla siebie i to niezależnie od tego, czy jest miłośnikiem architektury, czy też pasjonatem kolei.

I na koniec Łowicz

W trakcie jakże długiego, czerwcowego weekendu warto zobaczyć też Łowicz. O walorach tego skądinąd niewielkiego miasta mówi jego potoczna nazwa: „Wawel Północy”. Łowicz jest również znany z bogatego wzornictwa i słynnych, tamtejszych cepelii. Dawne Księstwo Łowickie to miejsce, w którym architektura dosłownie zachwyca obserwatora. Co więcej, jest to miasto, w którym jeden dzień to zdecydowanie za mało. Być może warto je odwiedzić w trakcie kolejnego, czerwcowego i weekendowego wypadu?

Mazowsze to niezwykły i malowniczy region Polski, w którym można wypocząć, zrelaksować się i pozwiedzać. To również obszar, w którym każdy znajdzie coś dla siebie i to niezależnie od tego, czy jest miłośnikiem historii, czy też turystą żądnym relaksu.

Dodaj komentarz