Androgenowe łysienie u mężczyzn – jak je powstrzymać

Androgenowe łysienie u mężczyzn – jak je powstrzymać

Łysienie to dość spory problem dla mężczyzn, tym bardziej, że wcale nie musi zaczynać się w starszym wieku. Coraz więcej młodych panów boryka się z nadmiernym wypadaniem włosów i szuka sposobów na to, by powstrzymać ten proces lub przynajmniej go spowolnić i jak najdłużej móc cieszyć się piękną, gęstą fryzurą. Na szczęście jest coraz więcej możliwości, by wspomóc tą walkę. Jednym z nich są tabletki na porost włosów.

Na czym polega androgenowe łysienie u mężczyzn

Jest to najczęstsza przyczyna utraty włosów, występująca niemal u 70% mężczyzn. Na skutek wrażliwości mieszków na androgeny zaczynają pojawiać się zakola i łysina na wierzchołku głowy. Pierwsze objawy mogą pojawić się już nawet u nastolatków. Linia na skroniach i czole zaczyna się cofać, a włosy przerzedzać się. Głównym powodem takiego stanu jest podwyższone stężenie testosteronu. Aby zatem powstrzymać ten proces, można rozpocząć suplementację preparatami, zawierającymi naturalne składniki, jak np. palma sabałowa, która znacznie obniża transformację testosteronu i tym samym zapobiega miniaturyzacji mieszków i osłabienia włosów. Palma sabałowa jest jednym ze składników preparatu Folisin dla mężczyzn, o którego właściwościach więcej można dowiedzieć się odwiedzając stronę: https://vesmed.pl/folisin/

Zalety stosowania tabletek na porost włosów

Naturalny skład preparatu zapewnia przede wszystkim bezpieczeństwo podczas jego stosowania. Do jego zalet można zaliczyć przede wszystkim:

  • Odżywienie cebulek włosów
  • Wzmocnienie włosa na całej długości
  • Zachowanie naturalnego koloru włosów
  • Opóźnienie procesu starzenia się włosów

Zadaniem suplementu Folisin jest regulacja męskiej gospodarki hormonalnej, przez co uśpione mieszki włosowe rozpoczynają pracę i doprowadzają do zagęszczenia włosów i powstrzymania występowania nieestetycznych placów na głowie. Zawarte w nim odpowiednio dobrane składniki, witaminy oraz minerały wzmacniają skórę głowy i inicjują wzrost nowych, silnych włosów.

Dodaj komentarz