Jak sprawdzić, czy drzwi zostały zamontowane w sposób prawidłowy

Jak sprawdzić, czy drzwi zostały zamontowane w sposób prawidłowy

Jak sprawdzić, że drzwi zostały osadzone w sposób prawidłowy? Jak ocenić montaż, gdy nie jesteśmy specjalistami w tej dziedzinie? Poniżej kilka wskazówek, które pozwolą Wam uchronić się przed odbiorem fuszerki! Sprawdźmy możliwe uszkodzenia drzwi podczas transportu Stojąc na straży prawidłowego montażu, należy sprawdzać jakość przeprowadzanych prac na każdym etapie. Rozpoczynając od momentu, gdy drzwi docierają

Jak sprawdzić, że drzwi zostały osadzone w sposób prawidłowy? Jak ocenić montaż, gdy nie jesteśmy specjalistami w tej dziedzinie? Poniżej kilka wskazówek, które pozwolą Wam uchronić się przed odbiorem fuszerki!

Sprawdźmy możliwe uszkodzenia drzwi podczas transportu


Stojąc na straży prawidłowego montażu, należy sprawdzać jakość przeprowadzanych prac na każdym etapie. Rozpoczynając od momentu, gdy drzwi docierają do nas ze sklepu. Sprawdźmy, czy nie mają zarysowań, pęknięć, przebarwień, a także czy ich kolor jest zgodny z zamówieniem. Szczególną uwagę należy zwrócić na to, w jakim stanie są narożniki. To właśnie tam dochodzi najczęściej do wgnieceń podczas transportu. Stwierdzenie jakichkolwiek usterek jest podstawą do dochodzenia roszczeń gwarancyjnych tylko do momentu rozpoczęcia prac montażowych. Później już niemożliwe jest stwierdzenie, czy drzwi zostały uszkodzone w czasie transportu, czy w czasie montażu.

Jak ocenić jakość montażu drzwi


Jedną z pierwszych czynności, jakie powinniśmy wykonać sprawdzając nowe drzwi jest otworzenie ich i zamknięcie. Jeśli zuj na tym etapie zauważymy pewne przeszkody w swobodnym użytkowaniu drzwi, jest to znak, że prace nie zostały przeprowadzone z należytą starannością. Drzwi wewnętrzne i zewnętrzne nie mogą przy otwieraniu ocierać się o podłoże. Nie powinny też zawadzać o elementy ośnieżnicy. Na szczęście, jeśli zdążyliśmy odebrać montaż bez sprawdzania tego, możliwe jest naprawienie nieprawidłowo osadzonych skrzydeł przez zwykłe regulacje w zawiasach.

Zabezpieczenie drzwi przed wilgocią


Prawidłowe osadzenie drzwi w ościeżnicy obejmuje zabezpieczenie krawędzi przed wilgocią. Jest to istotne szczególnie, gdy kupujemy drzwi wewnętrzne do łazienki. Krawędź ośnieżnicy, która styka się z podłogą powinna być zabezpieczona silikonem. Dzięki temu, unikniemy zjawiska odklejania się okleiny drzwiowej, a co za tym idzie: szybkiego zawilgocenia produktu.

Co sprawdzić przed odbiorem montażu drzwi


Przed podpisaniem odbioru drzwi – niezależnie od tego, czy są to drzwi wewnętrzne, czy drzwi z PCV zewnętrzne – należy dokładnie obejrzeć ościeżnicę. Podczas otwierania i zamykania drzwi, należy je też na chwilę puścić. Jeśli same wracają do zawiasów, to znak, że ośnieżnica nie została ustawiona pionowo. Prawidłowo osadzone drzwi, po zostawieniu, powinny pozostawać nieruchome. Koniecznie należy sprawdzić też, czy klamka działa lekko. Jeśli czujemy choć najmniejszy opór przy nacisku na klamkę, jest to oznaka nadchodzących sporych problemów w przyszłości.

Gdy stwierdzimy usterkę, należy zwrócić na to uwagę ekipie montażowej. Jest ona zobowiązana do doprowadzenia montażu do końca w sposób poprawny.

KawkowoPolana
ADMINISTRATOR
PROFILE

Posts Carousel

Leave a Comment

You must be logged in to post a comment.

Latest Posts

Top Authors

Most Commented

Featured Videos