Jak kalibruje się alkomaty ?

Jak kalibruje się alkomaty ?

By urządzenia takie jak alkomaty działały prawidłowo, konieczne jest regularne wykonywanie tak zwanej kalibracji. Należy je kalibrować zarówno przed ich pierwszym użyciem, jak i cyklicznie, w odstępach czasowych podanych w instrukcji obsługi przez producenta. Z dzisiejszego artykułu dowiesz się, jak przeprowadza się kalibracje oraz jakie do tego wykorzystuje się urządzenia. Kalibracja alkomatów – co to

By urządzenia takie jak alkomaty działały prawidłowo, konieczne jest regularne wykonywanie tak zwanej kalibracji. Należy je kalibrować zarówno przed ich pierwszym użyciem, jak i cyklicznie, w odstępach czasowych podanych w instrukcji obsługi przez producenta. Z dzisiejszego artykułu dowiesz się, jak przeprowadza się kalibracje oraz jakie do tego wykorzystuje się urządzenia.

Kalibracja alkomatów – co to takiego

Jest to proces, w wyniku którego urządzenie wprowadzane jest w specjalny tryb pracy, tak zwany stan serwisowy. W jego trakcie wykonywane są pomiary konkretnych wzorców alkoholu w wydychanym powietrzu, w ten sposób sprawdzane jest jego prawidłowe funkcjonowanie. Jeżeli pojawia się taka konieczność, korygowane są ustawienia urządzenia, tak by wyniki pomiarów odpowiadały prawdzie.

Każdy z producentów alkomatów zaleca cykliczne kalibrowanie swoich urządzeń dla ich prawidłowego funkcjonowania. W przypadku alkomatów z sensorami elektrochemicznymi przyjmuje się, że powinno to być albo raz na rok lub po 500 wykonanych pomiarach. Dlatego też wysokiej klasy modele wyposażone są w praktyczny licznik wykonanych badań.

Proces kalibracji musi być przeprowadzany ze względu na charakter zastosowanych sensorów. Wraz z rosnącą liczbą pomiarów może dojść do rozregulowania mechanizmu pomiarowego. To z kolei ma wpływ na precyzję wskazań urządzenia. Nawet drobne nieprawidłowości w działaniu mogą spowodować błędne pomiary, co może mieć poważne konsekwencje. Gdzie można skaliborać alkomat – polecamy: https://alkomaty.net.pl/content/7-kalibracja-alkomatow

Czym kalibruje się alkomaty

Kalibracja alkomatów odbywa się za pomocą symulatorów wydechu, produkowanych przez firmy takie jak Guth Labs oraz ACS. Urządzenia te są w stanie symulować ludzki wydech o z góry określonej zawartości alkoholu. Możliwe jest ustawienie 0,2, 0,3, 0,5, 1.0 promila oraz odpowiedniej mocy wydechu. Dzięki temu możliwa jest ocena prawidłowego funkcjonowania oraz zniwelowanie ewentualnych przekłamań w pomiarach.

Dowodem przeprowadzonej kalibracji i prawidłowego działania danego alkomatu jest certyfikat, jaki wystawia firma zajmująca się tego rodzaju usługami. Jest to dokument, na którym znajdują się wyniki przeprowadzonych na urządzeniu testów. Oczywiście też kalibracja objęta jest gwarancją.

Wiele firm zajmujących się sprzedażą alkomatów, takich jak sklep Alkomaty.net.pl, wykonuje także ich kalibracje. Warto zatem skorzystać z usług tego sklepu, gdzie oferowane są urządzenia wysokiej jakości w atrakcyjnych cenach. Nie tylko mamy pewność zakupu profesjonalnego sprzętu, ale także jego prawidłowego działania.

KawkowoPolana
ADMINISTRATOR
PROFILE

Posts Carousel

Leave a Comment

You must be logged in to post a comment.

Latest Posts

Top Authors

Most Commented

Featured Videos