Jak kolagen wpływa na zachowanie młodego wyglądu

Jak kolagen wpływa na zachowanie młodego wyglądu

Upływającego czasu nie da się zatrzymać. Z każdym dniem, miesiącem, rokiem organizm odczuwa tego skutki. Zaczynają zachodzić zmiany, które mają wpływ zarówno na samopoczucie, jak i wygląd. Najczęściej miejscem, na którym bieg czasu odciska największe piętno jest twarz. Czy da się zachować młody wygląd na dłużej?

Kolagen – właściwości

Kolagen występuje naturalnie w organizmie człowieka i sprawuje bardzo ważną rolę. To białko, będące jednym z głównych składników tkanki łącznej. Ma swój udział nie tylko w prawidłowym funkcjonowaniu stawów i naczyń krwionośnych, ale również ma wpływ na wygląd skóry, przyczyniając się do utrzymania jej:

  • Gładkości
  • Elastyczności
  • Dobrego napięcia
  • Nawilżenia 

Kiedy w pewnym wieku zdolność organizmu do produkcji kolagenu obniża się, skóra zaczyna tracić jędrność. Jest to co prawda naturalny proces, ale zdarza się, że rozpoczyna się już przed 30 rokiem życia. Dodatkowo czynniki zewnętrzne, takie jak stres, czy promieniowanie słoneczne mają również wpływ na jego przyspieszenie. Zmiany najbardziej widoczne są na twarzy i szyi, skóra staje się bowiem bardziej sucha, wiotka i zaczynają pojawiać się pierwsze zmarszczki. Warto zatem uzupełniać niedobory kolagenu, zarówno poprzez odpowiednią dietę, jak i suplementację.

Jaki kolagen wybrać, by był skuteczny

Naturalnie istnieje wiele preparatów zawierających kolagen. Z pewnością najlepiej wybrać taki, który jest wolny od konserwantów, barwników i stabilizatorów, tak jak Premium Collagen 5000, o którym więcej można się dowiedzieć ze strony: https://medsense.pl/premium-collagen-5000/. Zawarty w preparacie kolagen pozyskany z morskich ryb działa korzystnie nie tylko na skórę, ale i na włosy oraz paznokcie. Zmarszczki stają się mniej widoczne, a skóra bardziej nawilżona i elastyczna. Utrzymując odpowiedni poziom kolagenu, przyjmując go w bezwonnym i bezsmakowym proszku, który można dodać nawet do ulubionego przysmaku, można nieco oszukać czas i zachować zdrowy, młody wygląd na dłużej.

Dodaj komentarz