Firmy MLM, które znamy oraz mniej rozpoznawalne

Hexagons with businessmen employees are connected with their leader by a business network

Firmy MLM, które znamy oraz mniej rozpoznawalne

Firmy MLM, które działają w Polsce, wywalczyły już sobie pozycję na rynku. Niektóre z nich są tak popularne, że zdecydowana część naszego społeczeństwa mogłaby stwierdzić, że nie tylko zna samą markę, ale również jakąś konsultantkę. Mowa tutaj oczywiście o firmie Avon, która z roku na rok umacnia swoją pozycję na naszym rynku.

Równie dobrą pozycją może się cieszyć Oriflamme. Te marki są ciepło odbierane przez konsumentów, a o produktach można przeczytać wiele dobrego. Skąd jednak tak duża popularność tych firm oraz czy na naszym rynku działają jakieś mniej znane? Duża rozpoznawalność marki Avon oraz Oriflamme wynika przede wszystkim z bardzo dużego zainteresowania produktami, które przełożyło się na sporą ilość zaangażowanych konsultantek.

Prawdopodobnie nawet co druga osoba miała kontakt z konsultantką Avon lub Oriflamme. Stało się tak, ponieważ firmy te oferują niski próg wejścia i możliwości rozwoju, z których bardzo chętnie korzystały kobiety nieaktywne wcześniej zawodowe oraz młode dziewczyny na początku swojej drogi zawodowej.

Firmy MLM a produkty, które dystrybuują

Na jakie produkty decydują się firmy MLM? W zdecydowanej większości są to kosmetyki oraz środki czystości. Dlaczego właśnie takie produkty? Ponieważ klienci regularnie je zużywają, potrzebują więc ponownie uzupełnić zapas ich ulubionych produktów. Coraz częściej pojawiają się również suplementy diety, które ponownie jak kosmetyki odbiorcy muszą regularnie zamawiać.

W związku z takim asortymentem nikogo nie dziwi, że w zdecydowanej większości mamy do czynienia z konsultantkami. Kobiety zazwyczaj dysponują znacznie większą wiedzą z zakresu kosmetyków, dobrze znają potrzeby konsumentek, co przekłada się na wyniki. Oczywiście to nie oznacza, że branża MLM nie jest dostępna dla mężczyzn. Wręcz przeciwnie, z racji na to, że w ofercie większości firm znajdują się również produkty dla mężczyzn, to konsultanci mają możliwość zdobycia swoich stałych klientów.

Większość firm oferuje produkty naprawdę wysokiej jakości w rozsądnej cenie. Świetnym przykładem będzie firma Souvre, która zajmuje się dystrybuowaniem produktów na bazie kolagenu. Kosmetyki tego typu pomimo swojej dość wysokiej ceny są skuteczne. Dzięki czemu klienci chętnie zakupują kolejne opakowania kremów. W asortymencie firmy znajdują się również bardzo wydajne środki czystości.

Dodaj komentarz