Butelka hdpe — gdzie się sprawdza i jaka jej pojemność będzie odpowiednia

Butelka hdpe — gdzie się sprawdza i jaka jej pojemność będzie odpowiednia

W przemyśle kosmetycznym wymagane jest zachowanie najwyższego poziomu higieny i bezpieczeństwa produktów. Firmom, które sprzedają własne wyroby, zależy zaś na estetycznym oraz eleganckim wyglądzie opakowań. Wszelkie najistotniejsze wymogi i standardy spełniają buteleczki na kosmetyki hdpe. Gdzie sprawdzają się tego rodzaju opakowania i jaka ich pojemność będzie odpowiednia dla oferowanych przez nas kosmetyków? Na to pytanie odpowiemy w poniższym artykule.

Butelka hdpe – jakie są jej zalety?

Buteleczki na kosmetyki wyprodukowane z hdpe mają sporo zalet. Przede wszystkim są bardzo lekkie, co ułatwia zdecydowanie ich transportowanie i przenoszenie. Poza tym wykazują odporność na uszkodzenia mechaniczne i wstrząsy, dzięki temu przechowywane w nich produkty są w pełni bezpieczne. Butelka hdpe jest również odporna na działanie promieniowania UV, dzięki czemu jej zawartość jest chroniona przed wpływem promieniowania słonecznego.

Buteleczki na kosmetyki – co możemy w nich przechowywać?

Dzięki ich użyciu możemy w komfortowy sposób przechowywać, jak również dozować różnego typu kosmetyki, takie jak:

  • płyny do kąpieli,
  • toniki,
  • płyny micelarne,
  • balsamy,
  • żele,
  • mydła,
  • szampony i wiele więcej.

Butelka hdpe sprawdzi się też bardzo dobrze w podróży w roli opakowania na kosmetyk do bagażu podręcznego.

Jaka pojemność buteleczki na kosmetyki będzie odpowiednia?

Dokonując wyboru tego opakowania, należy przede wszystkim wziąć pod uwagę jego pojemność. To od niej zależeć będzie to, czy wybrana butelka hdpe sprawdzi się do przechowywania konkretnej substancji. Małe opakowanie mające pojemność do 100 ml jest nieocenione w czasie podróżowania samolotem czy podczas kilkudniowej wycieczki.

Wielkość buteleczki zależna jest w sporej mierze od specyfiki produktu. Jeśli używamy go rzadko albo w niewielkich ilościach wtedy możemy wybrać najmniejsze buteleczki np. 5 ml czy 10 ml. Dobrze, jeżeli tego rodzaju opakowania wyposażone będą w pipetę, która ułatwia proces aplikacji i pozwala na dokładne odmierzenie ilości stosowanego środka. Takie małe buteleczki to idealna opcja, która pozwala na zużycie kosmetyku jeszcze przed upływem terminu jego ważności.

A co w sytuacji, gdy poszukujemy butelki na szampony, mydła czy żele pod prysznic? Po takie preparaty sięgamy niezwykle często, a zatem właściwym wyborem będą duże opakowania. Wówczas najlepiej jest zainwestować w spore pojemniczki, na przykład te mające pojemność 250,500 lub nawet 1000 mililitrów.

Dodaj komentarz