Dlaczego warto moczyć nogi w soli

Dlaczego warto moczyć nogi w soli

Jednym z najlepszych sposobów na to, aby odprężyć nasze stopy są kąpiele w soli. Sól do stóp pozwala odpowiednio nawilżyć skórę, pomaga pozbyć się nadmiernego rogowacenia naskórka, a także zniwelować opuchliznę. Popularność kąpieli solnych na stopy wzrasta szczególnie w czasie lata, gdy dokucza nam opuchlizna, a także wtedy, gdy odsłaniamy nasze stopy i chcemy pochwalić się zadbanym manicure.

Sól do stóp niweluje nieprzyjemny zapach skóry


Do niewątpliwych zalet kąpieli solankowych na stopy należy również możliwość pozbycia się nieprzyjemnego zapachu w czasie, gdy doskwiera nam upał. Dodatkowo, sam proces moczenia stóp w wodzie z solą przynosi ukojenie i pozwala się zrelaksować.

Jak przygotować kąpiel z soli na stopy


To nic skomplikowanego. Wystarczy zaopatrzyć się w odpowiedniej wielkości miskę oraz kupić dobrej jakości sól do stóp. Sól mieszamy z wodą w proporcji określonej na opakowaniu. Dokładnie wymieszać. W ten sposób, kąpiel gotowa jest w zasadzie w kilka chwil. Stopy moczymy w takim roztworze przez kilkanaście minut. Gdy chcemy kąpiel przedłużyć, możemy wodę wymienić, powtarzając operację rozpuszczania soli w cieczy.

Dlaczego kąpiele w soli działają pozytywnie na naszą skórę


Kąpiele w soli tonizują skórę, hamują nadmierną jej potliwość, dają uczucie świeżości. Gdy mamy problem z nieprzyjemnym zapachem stóp, warto dodać do kąpieli nieco olejku miętowego oraz ałunu. Osoby, które cierpią z powodu opuchlizny stóp, powinny skupić się na solankowych kąpielach dodając do nich nieco szałwii, lawendy lub rumianku. W aptekach i w niektórych drogeriach znajdziemy naturalne ekstrakty z tych ziół. Pamiętajmy przy tym oczywiście, że same kąpiele z solą do stóp to nie wszystko. Należy odpoczywać z nogami podniesionymi nieco wyżej niż ciało oraz zadbać o codzienną dawkę zdrowego ruchu.
Dodatkowo, kąpiele z dodatkiem soli są niemal koniecznością dla osób, które korzystają z publicznych basenów oraz dla osób, które chodzą na saunę. Miejsca publiczne tego typu, w których panuje wilgoć, to idealne środowisko dla rozwoju grzybów. Infekcje grzybiczne meczące nasze stopy wielokrotnie zaczynają się właśnie w takich miejscach.

Podsumowanie


Jak widać, kąpiele z dodatkiem soli do stóp to nie tylko błogi relaks oraz sprawne przygotowanie stóp do pedicure. Jest to także sposób na zniwelowanie niektórych dolegliwości trapiących nasze kończyny. Warto przy tym pamiętać, że najlepszy efekt terapeutyczny odczujemy, gdy będziemy moczyć nasze stopy regularnie, a także wtedy, gdy skupimy się na wyborze tylko dobrej jakości soli.

Dodaj komentarz