Zdrowy dom to suchy dom – poznaj sposób na wygranie z wilgocią

Zdrowy dom to suchy dom – poznaj sposób na wygranie z wilgocią

Wilgoć w budynkach prowadzi do powstawania wielu niekorzystnych zjawisk. Do najgroźniejszych należy oczywiście pleśń, która stanowi bezpośrednie zagrożenie dla naszego zdrowia. Zawilgocone ściany tracą również swoje właściwości izolacyjne i stają się bardziej podatne na działanie temperatur z zewnątrz. W praktyce oznacza to tyle, że w trakcie zimy nie jesteśmy odpowiednio chronieni przed mrozem, przez co

Wilgoć w budynkach prowadzi do powstawania wielu niekorzystnych zjawisk. Do najgroźniejszych należy oczywiście pleśń, która stanowi bezpośrednie zagrożenie dla naszego zdrowia. Zawilgocone ściany tracą również swoje właściwości izolacyjne i stają się bardziej podatne na działanie temperatur z zewnątrz. W praktyce oznacza to tyle, że w trakcie zimy nie jesteśmy odpowiednio chronieni przed mrozem, przez co musimy zwiększyć ogrzewanie w domu. Powoduje to dyskomfort cieplny, a do tego sprawia, że rachunki za ogrzewanie wzrastają. Należy więc pozbywać się wilgoci z domu – najlepiej za pomocą skutecznych i atrakcyjnych finansowo metod. Do takich z pewnością należy iniekcja krystaliczna, która jest specjalnością naszej firmy. Ten uniwersalny sposób przydaje się podczas wielorakich czynności, wśród których znajduje się osuszanie piwnicy, ścian, a także fundamentów.

Jak stosujemy tę metodę?

Iniekcja krystaliczna jest przeznaczona do stosowania w przypadku, gdy wilgoć budynku powstaje w wynik naciągania wody z gruntu. Działanie tej metody bazuje na wykorzystaniu specjalnego aktywatora krzemianowego. Gdy wejdzie on w reakcję z wodą to dochodzi do powstawania uszczelniającej masy, która swoje właściwości zawdzięcza krystalizacji. To metoda dedykowana do różnych materiałów budowlanych, choć najlepsza jej skuteczność jest obserwowana w przypadku cegły ceramicznej oraz zaprawy wapiennej.

Co jest potrzebne?

Iniekcja krystaliczna wymaga stworzenia tzw. otworów iniekcyjnych w równoległej do podłoża linii i w odstępach co dziesięć centymetrów. To przez te otwory wprowadza się specjalną substancję, która składa się z cementu, wody oraz aktywatora. Przed zastosowaniem preparatu przestrzeń dodatkowo nawilża się wodą, która powoduje jego lepsze działanie. Masa tworzy pierścienie, które z czasem oddalają się od siebie coraz bardziej, co prowadzi w ostateczności do całkowitego uszczelnienia. Pierwsze efekty są widoczne już po tygodniu. Raz zastosowana iniekcja krystaliczna stanowi stałą i pewną barierę przeciwwilgociową.

Kawkopolana
ADMINISTRATOR
PROFILE

Posts Carousel

Leave a Comment

You must be logged in to post a comment.

Latest Posts

Top Authors

Most Commented

Featured Videos

Polecane usługi

Zakład pogrzebowy Archanioł – świadczy swoje usługi w Krakowie, Nowej Hucie i okolicach. Dzięki swojemu długoletniemu doświadczeniu w branży jesteśmy w stanie sprostać najwyższym oczekiwaniom. Wspieramy w trudnych chwilach służąc pomocą i doradztwem przez 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu