Zakres usług notariusza

Zakres usług notariusza

Notariusz to taka osoba, bez której wiele umów nigdy nie byłoby zawartych. Dobrze, że jest ktoś, kto ma wykształcenie i doświadczenie pozwalające na pełnienie tej ważnej funkcji. Jeśli chcemy podzielić majątek albo sporządzić intercyzę to kancelaria notarialna łódź, nam w tym pomoże. Pracują tutaj osoby kompetentne, które wiedzą jak zajmować się każdą tematyką. Osoby chcące

Notariusz to taka osoba, bez której wiele umów nigdy nie byłoby zawartych. Dobrze, że jest ktoś, kto ma wykształcenie i doświadczenie pozwalające na pełnienie tej ważnej funkcji. Jeśli chcemy podzielić majątek albo sporządzić intercyzę to kancelaria notarialna łódź, nam w tym pomoże. Pracują tutaj osoby kompetentne, które wiedzą jak zajmować się każdą tematyką. Osoby chcące przechowywać bardzo ważne dokumenty czy nawet pieniądze również mogą zrobić to w kancelarii notarialnej. Notariusz to osoba pewna, dlatego warto byłoby właśnie u niego przechowywać coś, co jest dla nas tak bardzo ważne.

Co jeszcze?

Osoby, które kupują domy, mieszkania czy działki trafiają zawsze do kancelarii notarialnej. To tam sporządzany jest akt notarialny, sprawa zgłaszana jest do sądu i przysyłają nam wpis do księgi wieczystej. Jeśli chcemy pożyczyć komuś pieniądze, ale nie za bardzo mu ufamy to taka pożyczka powinna być udokumentowana u notariusza. To pozwala egzekwować swoje należności przed sądami. Jeśli ktoś nie oddam nam na czas pieniędzy to można z takim dokumentem udać się do komornika i on będzie te należności ściągał. U notariusza możemy zawrzeć umowy darowizny, warunkowe, spadkowe, przeniesienia własności nieruchomości. Ta lista usług jest naprawdę bardzo duża. Kancelaria notarialna ma bardzo dużo pracy, bo musi nadążyć z ciągle pojawiającymi się klientami. Jeśli wszystko ma być zawarte zgodne z prawem to bez pieczęci i podpisu notariusza niestety, ale się to nie uda. W każdym większym mieście znajduje się kancelaria notarialna, która zajmuje się takimi sprawami. Trzeba się skontaktować z nimi telefonicznie, a wtedy na umówioną godzinę zgłosimy się pod wskazany adres. Przy podpisywaniu jakichkolwiek umów wszystkie strony muszą stawić się osobiście. Nie da się tego załatwić przez Internet, bo to zbyt poważna sprawa. Jeśli chodzi o cennik usług kancelarii notarialnej to trzeba będzie go sprawdzić albo na stronie lub skontaktować się bezpośrednio z notariuszem.

Kawkopolana
ADMINISTRATOR
PROFILE

Posts Carousel

Leave a Comment

You must be logged in to post a comment.

Latest Posts

Top Authors

Most Commented

Featured Videos