Wraca moda na czarno-białe obrazy

Wraca moda na czarno-białe obrazy

W świecie dekoracji na ścianę dominuje nasycenie barw. Mocne kolorystycznie głębokie ozdoby cieszą się obecnie dużym zainteresowaniem wśród klientów. Warto jednak także zwrócić uwagę na wracające do łask obrazy czarno-białe, bo to do nich należeć będą najbliższe lata.

Czarno-białe wydruki idealne do loftowych mieszkań

Wraca moda na czarno-białą fotografię. Zdjęcia w tych kolorach uważane są obecnie za niezwykle modne. Ich przeznaczeniem są wnętrza loftowe, można by rzec awangardowe odznaczające się wyjątkową nowoczesnością, stylem i smakiem. Tu wszystko jest przemyślane i ma swój ład oraz porządek. Zresztą biało-czarne wydruki na płótnie wprowadzają spokój i komfort w naszym bezpośrednim  otoczeniu. Ciemne stonowane kolory w połączeniu z bielą czy grafitem pozwolą nam odpocząć po ciężkim dniu pracy, ukajając nas do snu. Poczujemy relaks i odprężenie. Stąd dedykowanym rozwiązaniem dla nowoczesnych czarno-białych obrazów są sypialnie i salony.

Obrazy monochromatyczne i duochromatyczne

Wielu projektantów i dekoratorów wnętrz twierdzi, że nadchodzi era obrazów monochromatycznych i duo chromatycznych. Pierwsze pojęcie wywodzi się ze sztuki japońskiej, a konkretnie okresu Muromachi (1333-1560). Jest to rodzaj malarstwa polegający na użyciu na obrazie tylko jednej barwy w różnych odcieniach.  Monochromatyzm był wykorzystywany także w malarstwie iluzjonistycznym naśladując tzw. efekt reliefu. Obrazy duo-chromatyczne analogicznie do swoich poprzedników to takie, które zawierają dwie barwy, przy czym niekoniecznie muszą to być biel i czerń. W nowoczesnych rozwiązaniach stosuje się wiele kolorów pochodnych dla wzbogacenia kompozycji.

Nie ulega wątpliwości, że obrazy czarno-białe, to idea dedykowana dla mieszkań w stylu loftowym, skandynawskim czy minimalistycznym. Tego typu dekoracje nigdy nie wyjdą z mody, poprzez oryginalne, pełne wyrazu połączenie. Połączenie czerni i bieli to także uniwersalność, szyk i elegancja, która może zadziwić naszych gości. Nie miejcie wątpliwości, zestawienie Black&White sprawdzą się w salonie, kuchni, ale przede wszystkim jako obrazy do sypialni.

Dodaj komentarz