Design laserowych drukarek – sprawdzamy trendy

Design laserowych drukarek – sprawdzamy trendy

Design laserowych drukarek jest w dużej mierze zależny od tego, jakie są oczekiwania klienta. Istotnym kryterium uwzględnianym w procesie produkcji drukarek jest także estetyka wykonania.

Dostęp do nowoczesnych materiałów, które są lżejsze, a zarazem bardziej wytrzymałe. Pozwala to na zmniejszenie ciężaru urządzeń. Postęp technologiczny umożliwia z kolei projektowanie drukarek laserowych o mniejszych wymiarach.

Polimery i ergonomia

Do wykonania obudowy drukarki laserowej wykorzystuje się tworzywa sztuczne o różnej grubości i teksturze. Gama kolorystyczna dostępnych tworzyw sztucznych jest bardzo wysoka niemniej kolorystyka urządzeń raczej oscyluje wokół palety szarości. Bardziej designerskie drukarki laserowe mogą mieć nieco inną teksturę – mat, połysk, albo na przykład imitację drewna. Trzeba przyznać, że najlepiej prezentują się drukarki w brązowej i czarnej obudowie – mają bardzo stylowy, elegancki charakter. Są także dużo praktyczniejsze jeśli chodzi o utrzymanie ich w czystości. Nie oznacza to, że brudzą się mniej, jednak zabrudzenia na ich powierzchni są znacznie mniej widoczne niż na drukarkach koloru białego.

Przyjazna dla środowiska

Drukarki są projektowane nie tylko przy uwzględnieniu zasad ergonomii, ale również ekologicznych wymagań. Normy środowiskowe ISO muszą być spełnione, ponieważ w przeciwnym razie drukarka nie będzie mogła w ogóle wejść na rynek. Dlatego też drukarki nowej generacji pracują ciszej i są bardziej oszczędne. Obecnie wszystkie duże firmy jak HP, Brother czy Samsung produkujące urządzenia drukujące przestrzega standardów zarówno jakościowych jak i tych odnośnie zużycia energii przez urządzenie. Często możemy natknąć się na Energy Star lub zapis, że urządzenie posiada certyfikat Blue Angel. To znak, że drukarka zużyje minimalną ilość prądu.

Elementy dekoracyjne

W związku z tym, że nowoczesne wnętrza są urządzane najczęściej w stylu minimalistycznym charakteryzują się one prostotą i małą ilością detali. Ich kolorystyka zazwyczaj jest jednolita. Dobrze wpisują się w „biurowy klimat”, ale w domowym gabinecie urządzonym w nowoczesny sposób także nie wyglądają źle, gdyż po prostu wtapiają się we wnętrze nie zwracając na siebie uwagi. Dla producentów także takie rozwiązanie jest korzystne, ponieważ drukarka jak i każde inne urządzenie, które nie zawiera zbędnych dodatków jest oczywiście tańsze w produkcji. Zatem win-win.

Dodaj komentarz