Sypialnia nie tylko do spania- jak stworzyć wyjątkowy klimat oświetleniem

Sypialnia nie tylko do spania- jak stworzyć wyjątkowy klimat oświetleniem

Sypialnia to miejsce w domu, które zasługuje na zdecydowanie więcej uwagi, niż zazwyczaj otrzymuje przy projektowaniu wnętrz mieszkania. Zostawianie jej wykończenia „na koniec” to odbieranie sobie strefy relaksu, błogiego lenistwa i przyjemnego zasypiania. Kto powiedział kiedyś, że sypialnia to takie miejsce, w którym i tak się tylko śpi, a w nocy i tak jest ciemno, na pewno później odkręcał te słowa. Sypialnia to miejsce wyciszenia, w którym pomocne jest odpowiednie oświetlenie, dopasowane do potrzeb. 

Sypialnia nie tylko do spania

Po pierwsze, sypialnia spełnia często więcej niż jedną funkcję. Mieszkania o mniejszym metrażu często nie mogą mieć wydzielonej garderoby, zatem ubrania trzymane są w szafie. Szukanie w niej ciuchów w jesienne i zimowe poranki nie jest łatwe, jeśli szuflady i wieszaki nie są odpowiednio oświetlone. Przy wyborze oświetlenia warto zatem wziąć pod uwagę choć punktowe, małe światła lub wygodniejsze listwy ledowe, montowane wewnątrz mebla, które reagują na otwieranie drzwi. Zapewnią odpowiednią smugę światła, nie rażąc w oczy, co zna za pewne każdy i wie, jak bolesne może być to doznanie.

Czytaj – mówią

Czytanie w łóżku wielu osobom kojarzy się bardzo miło. W końcu to także przyjemne wspomnienie z dzieciństwa, kiedy to rodzic czytał bajkę na dobranoc. Aby ulubiona książka nie wiązała się ze zmęczeniem oczu, należy dobrać oświetlenie tak, by nie było zbyt słabe, ani też rażące. Stojące na stolikach lampki nocne są często wyposażone w regulację natężenia światła, co jest świetnym rozwiązaniem, dającym komfort czytania, ale mogącym także stworzyć przyjemny półmrok na romantyczne spotkanie. Warto poszukać czegoś odpowiedniego wśród palety artykułów sklepu https://www.strefalamp.pl/lampy-do-sypialni

Stary – nowy pokój

Pokój zyska świeżego wyglądu, jeśli podświetli się ścianę za zagłówkiem łóżka. To obecnie modne i często wybierane rozwiązanie, które aranżuje atmosferę i przy okazji tworzy ciekawe cienie. Ten zabieg doda sypialni innego charakteru, bez remontu.

Główne oświetlenie- czy tylko na środku?

Tak, jak w innych pomieszczeniach, tak i w sypialni potrzebne jest także główne oświetlenie. Nie musi to być rażąca żarówka o dużej mocy na środku sufitu, wybór lamp jest szeroki. Jeśli pomieszczenie jest duże, w warto rozważyć podzielenie tzw. górnego światła na dwa mniejsze, zamontowane po obu stronach pokoju. Dzięki temu, światło nie odbierze miejscu uroku, a jednocześnie zapewni odpowiednią jasność.

Dodaj komentarz