Spojrzenie w nowym świetle

Spojrzenie w nowym świetle

Moduły LED to już od jakiegoś czasu świetny pomysł na upiększenie ogrodu, akwarium czy elewacji. Do tego bardzo wydajny i ekologiczny, gdyż dioda LED nie gaśnie od razu w przypadku tradycyjnych oświetleń. Zazwyczaj dobry producent umieszcza informacje, że dioda traci żywotność po osłabieniu jej światła do 30% możliwości. Ona dalej będzie dawała światło tylko po prostu słabsze, pozostawia to pewien zapas czasu na wymianę.

Na rynku jest obecnie dużo opcji do wyboru, ale warto zainwestować w markowych producentów i zamiast modułu o parę złotych tańszego wybrać na przykład moduł LED Samsung. Oszczędność wtedy to już nie tylko diody LED, ale i możliwie największa żywotność, w końcu płaci się tutaj też i za jakość. Swego czasu mamy teraz modę na ekologię – w oświetleniu LED nie ma miejsca na rtęć, a ich bezawaryjność i mały wskaźnik zużycia powodują, że bardzo rzadko je wyrzucamy i nie zaśmiecamy środowiska niebezpiecznymi odpadami. Ciężko taką diodę uszkodzić – wiadomo, dla chcącego nic trudnego, lecz dzięki zwartej budowie i braku luźnych części jest ona odporna na wstrząsy, uszkodzenia mechaniczne, wilgoć oraz niską temperaturę.

Zatem podczas mrozów nie musimy się martwić, że nasze oświetlenie w ogródku właśnie kończy swoją karierę albo nasze rybki dopadną plagi egipskiej ciemności. Małe rozmiary tworzą jeszcze większe możliwości w niedostępnych miejscach. Moduły LED służą także idealnie jako światła do jazdy dziennej w naszych autach. Odpowiednie umieszczenie oraz dobrej jakości moduł i już jest oszczędność na światłach mijania podczas przejrzystych warunków na drogach za dnia.

Dodaj komentarz