Rozwiązanie na kaszel u psa

Rozwiązanie na kaszel u psa

Kaszel u psa może pojawić się z podobnych przyczyn, z jakich dolegliwość ta pojawia się u człowieka. Najczęściej jest to konsekwencja toczącej organizm choroby, ale też może być wynikiem przebywania w niekorzystnym otoczeniu (niewietrzone, pełne kurzu pomieszczenia).

Jakie choroby wywołują kaszel u psa?


Jedną z najczystszych diagnozowanych przyczyn występowania kaszlu u psa jest oczywiście infekcja górnych dróg oddechowych. Może to być zwykłe przeziębienie, ale też zdarza się, że pies kaszle, bo ma zapalenie oskrzeli lub płuc. Bardziej złożone choroby, które wywołują kaszel u psiaka to problem z drożnością układu krwionośnego, nowotwór, zapalenie dziąseł, czy problemy z zębami, tudzież z zatokami przynosowymi. Każda z tych chorób, o ile została zdiagnozowana prawidłowo, wymaga interwencji weterynarza, a także podjęcia leczenia.

Jak leczyć kaszel u psa?


Zanim jednak dojdzie do zdiagnozowania poważnej choroby, należy sprawdzić, czy nasz pies nie zapadł na dość banalne dolegliwości. Jeśli zwierzę ma napadowy kaszel, który nie ustępuje po jednym dniu, a w dodatku zachowuje się nietypowo (jest pobudzony lub wręcz przeciwnie: osłabiony), wówczas należy skonsultować się z weterynarzem w celu uzyskania zalecenia do leczenia. Poza leczeniem farmakologicznym oraz poza ewentualnymi zabiegami chirurgicznymi eliminującymi bardziej złożone przyczyn kaszlu, warto sięgnąć po pewne środki zaradcze w walce z przeziębieniem psa. Jest to przede wszystkim podsuniecie naszemu pupilowi miseczki pełnej odżywczego, ale też lekkiego pożywienia. W miejscach takich jak sklep Weterynaryjny.pl można uzyskać specyfiki podnoszące odporność i wspomagające budowanie kondycji psa, które warto stosować w takiej sytuacji: https://weterynaryjny.pl/kaszel-u-psa-co-robic-n-25.html


Jakie warunki domowe stworzyć pieskowi, który ma kaszel?


Warto też zadbać o to, aby pies miał miękko, ciepło oraz aby miał stały dostęp do wody. Miska z wodą nie może być wychłodzona – ciecz musi mieć temperaturę pokojową. Jeśli pies jest wystawiony na działanie przeciągu, należy przestawić mu kojec w miejsce, gdzie nie ma intensywnego obiegu powietrza. W czasie kaszlu pies nie powinien być wyprowadzany z mieszkania zimą.

Inne czynniki wywołujące kaszel u psa


Pamiętajmy, że kaszel u psa może pojawić się czasami tylko dlatego, że u sąsiadów jest remont, a pies wdycha niesamowite ilości pyłu bawiąc się w pobliżu ogrodzenia. Dodatkowo, odwodnienie lub noszenie zbyt ciasnej obroży może wywołać napadowy i długotrwały kaszel u psa. Latem sprawdźmy, czy pies nie kaszle przypadkiem dlatego, że użądliła go pszczoła lub osa. Również pieski zamieszkujące małe i przegrzewane mieszkania mają problemy z kaszlem. Warto obserwować naszego pupila i zweryfikować dokładnie, jakie czynniki mogły wpłynąć na pojawienie się kaszlu, aby móc zaaplikować sensowne środki zaradcze.

Dodaj komentarz