Pielęgnacja skóry głowy i włosów po przeszczepie

Pielęgnacja skóry głowy i włosów po przeszczepie

Po zabiegu przeszczepu włosów skóra głowy wymaga wzmożonej higieny oraz stosowania starannej pielęgnacji. Konieczna jest również skuteczna ochrona skóry głowy przed otarciami i przed działaniem czynników chemicznych oraz termicznych. Poniżej kilka szczegółów o tym, na czym polega prawidłowe postępowanie ze skórą głowy po zabiegu przeszczepu włosów. Przeczytajcie!

Skóra po przeszczepie włosów może boleć. O ile z bólem poradzimy sobie biorąc łagodne środki przeciwbólowe, o tyle już zapobieganie powstawaniu skutków ubocznych wynikających z zaniedbania pielęgnacji zależy od naszych regularnych działań. Lekarz prowadzący przepisze nam odpowiednie środki myjące i pielęgnujące, które należy regularnie stosować przez tak długi czas, jak będzie to potrzebne. Warto korzystać z pomocy uznanych specjalistów i zadbać o to, aby klinika przeszczepu włosów mogła pochwalić się bogatym portfolio w przeprowadzaniu tego typu zabiegów. Każdy przypadek jest inny i pacjenci mogą bardzo różnie reagować na przeszczep – u jednych włosy będą w doskonalej kondycji już po kilku tygodniach, u innych natomiast na efekty trzeba będzie poczekać nieco dłużej. Zawsze jednak pomożemy sobie, gdy będziemy uważali na jakość pielęgnacji skóry głowy po przeszczepie.

Skóra bezpośrednio po przeszczepie jest wrażliwa. Należy zaniechać korzystania z suszarki do włosów przez pierwsze tygodnie po zabiegu. Nie należy także drapać nawet bardzo swędzącej skóry głowy. Lepiej jest wtedy iść pod zimny prysznic – to zahamuje nieprzyjemny świąd i uchroni nas przed uszkodzeniami mechanicznymi, do ktorych może dojść w mieszkach włosowych, gdy naruszymy ich strukturę podczas drapania.
Poza przepisanymi przez lekarza środkami myjącymi i pielęgnującymi warto używać również octenisept oraz octenisan, które znajdziemy w aptekach. Są to środki o działaniu bakteriobójczym, które należy wcierać w skórę głowy po umyciu jej. Warto stosować medykamenty, które poleci nam klinika przeszczepu włosów.

Pierwsze mycie skóry głowy po zabiegu powinno odbywać się z zachowaniem najwyższych środków ostrożności. Wcierając szampon, używajmy tylko opuszków palców. W żadnym wypadku nie drapmy się podczas mycia oraz unikajmy mocnego tarcia. Woda po myciu powinna być spłukana chłodną wodą. W miarę możliwości, wysuszmy włosy bez ręcznika.

Więcej wskazówek znajdziecie na stronie kliniki San-Medical: https://www.san-medical.pl/

Dodaj komentarz