Odpowiednie nawadnianie ogrodu

Odpowiednie nawadnianie ogrodu

Odpowiednie nawadnianie ogrodu poprawi jego wygląd. Dotyczy to trawnika, kwiatów, krzewów i drzew. W przypadku małego ogrodu możemy to robić przy pomocy węża ogrodowego. Jednak będziemy musieli poświęcić sporo czasu, żeby wszystko dokładnie podlać. W przypadku większych ogrodów podlewanie tym sposobem wymagałoby od nas poświęcenia nawet godziny. Nie każdy może poświęcić tyle czasu. Przecież oprócz podlewania mamy do wykonania inne prace ogrodowe, takie jak cięcie trawnika, przycinanie drzew i krzewów, oraz dbanie o grządkę warzywną. To wszystko pochłania sporo czasu.

Systemy nawadniające pozwalają nam zaoszczędzić sporo czasu. Dzięki nim mamy pewność, że rośliny w naszym ogrodzie są zawsze odpowiednio nawodnione. Koszt tego typu rozwiązania waha się od kilkuset do kilku tysięcy złotych w zależności od wielkości ogrodu. Jednak jest to inwestycja na lata, dzięki której  zaoszczędzimy czas, który wykorzystamy na robienie innych rzeczy. W sklepach dostaniemy wiele systemów, a niektóre z nich możemy zamontować samodzielnie. System nawadniania trawników to najczęściej zraszacze, które są umieszczone w ziemi. Mogą mieć różny kształt. Ich kształt i wielkość powinniśmy dopasować do wielkości trawnika. Dzięki temu nawadnianie trawnika trwa kilkanaście minut i jest zautomatyzowane. System nawadniania trawnika możemy zaprogramować tak, żeby pracował podczas naszej nieobecności w domu. Dzięki temu podczas relaksu po pracy nie zostaniemy oblani przez zraszacze. 

Pomoc systemu nawadniania przy uprawie warzyw

Jeśli uprawiamy w ogrodzie warzywa to również możemy wykorzystać do nich system nawadniający. Dzięki temu mamy pewność, że nawet podczas naszego wyjazdu, rośliny będą odpowiednio nawodnione. W przypadku warzyw zraszacze nie będą dobrym rozwiązaniem. Woda, która zostałaby na liściach warzyw mogłaby je poparzyć w dużym słońcu, co wpłynie negatywnie na wzrost rośliny. Dlatego w przypadku warzyw lepszym rozwiązaniem będzie system nawadniania kropelkowego. Możemy go zamontować samodzielnie, a zestaw kupimy już za kilkaset złotych. Dodatkową zaletą jest to, że możemy zaoszczędzić nawet 40 procent wody stosując ten system.

Dodaj komentarz