Najlepsza kuchnia świata

Najlepsza kuchnia świata

Kuchnia włoska to, według wielu ludzi na świecie, najlepsza i najpopularniejsza kuchnia świata. Chyba nie ma miasta, gdzie nie znalazłaby się jakaś restauracja włoska. Oczywiście najpopularniejsze są pizzerie. Śmiało można powiedzieć, że pizza zawładnęła kubkami smakowymi mieszkańców Ziemi. Ale kuchnia włoska to nie tylko pizza. Mimo, że jest ona najbardziej dostępna i stosunkowo tania, to każda restauracja włoska w swoim menu oferuje całą listę innych wyśmienitych dań. Lasagne, spaghetti, ravioli, tagliatelle, a więc wszelkiego rodzaju pasty, to tylko niektóre z nich.
Szanująca się restauracja włoska w swojej karcie dań musi obowiązkowo posiadać także desery. A te kuchnia włoska ma niezrównane. Kto nie zna tiramisu czy pannacotty? Każdy miłośnik południowych klimatów dałby się za nie pokroić, ponieważ nigdzie nie wymyślono lepszych słodkości. Niezrównane są również lody, specjalność Italii. Na każdej ulicy w Rzymie czy Wenecji są lodziarnie, w których smak i jedwabistość sprzedawanych tam słodkości nie mają sobie równych nigdzie indziej.
Kuchnia włoska to poniekąd ewenement na mapie kulinarnej świata. Na wszystkich zamieszkanych kontynentach jest obecna i bardzo trudno znaleźć człowieka, który by jej nie lubił. Każdy znajdzie w niej coś dla siebie. Według różnych badań, pizza jest najpopularniejszą potrawą świata i nie ma znaczenia, czy to Europa, Ameryka czy Azja. W każdym zakątku świata restauracja włoska jest tą najchętniej odwiedzaną przez dzieci, młodzież i dorosłych. Kuchnia włoska jest kulinarną królową i nic tego nie zmieni.
Zobacz też: Restauracja Da Pietro Kraków

Dodaj komentarz