Jak przebiega budowa hali magazynowych

Jak przebiega budowa hali magazynowych

Budowa hal magazynowych, tak jak wszystkich innych obiektów architektonicznych wymaga planowania, koordynacji pracy wielu ekip oraz spełnienia formalnych wymogów, koniecznych dla tego typu inwestycji. Z dzisiejszego artykułu dowiesz się, jakie są najważniejsze etapy powstawania nowoczesnej hali magazynowej.

Zanim rozpoczną się prace budowlane

Stawianie hali magazynowej rozpoczyna się od stworzenia projektu budowlanego. Powinien on zawierać takie elementy jak plan zagospodarowania przestrzennego terenu, dokumenty dotyczące konstrukcji obiektu, wszystkich instalacji sanitarnych i elektrycznych oraz dokładny projekt samej hali magazynowej.

Podczas tworzenia projektu, osoba za niego odpowiedzialna powinna pozostawać w stałym kontakcie z inwestorem, by na bieżąco uzgadniać wszystkie szczegóły i wyjaśniać ewentualne niejasności. Następnie wymagane jest złożenie wniosku o pozwolenie na budowę do właściwego Wydziału Architektury. Dopiero po uzyskaniu pozwolenia mogą rozpocząć się zaplanowane prace budowlane.

Budowa hal magazynowych – poszczególne etapy prac

Po spełnieniu wszystkich warunków formalnych przychodzi czas na rozpoczęcie budowy danego obiektu. Pierwszym etapem jest oczywiście wykonanie fundamentów. Potem następuje stawiane stalowej konstrukcji oraz jej obudowy. Ostatnim etapem są prace wykończeniowe, które w zależności od rodzaju obiektu mogą się od siebie różnić.

W zakres tego rodzaju prac wchodzić może montaż bram, okien, oraz innych elementów koniecznych do prawidłowego funkcjonowania danego obiektu. Gdy wszystkie parce konstrukcyjne i monterskie są ukończone, należy wystąpić o pozwolenie na użytkowanie danej hali. Wydawana jest ona przez tak zwany nadzór budowany. Jej uzyskanie kończy oficjalnie budowę hali magazynowej.

Maraton, a nie sprint

Budowa hal magazynowych jest poważną inwestycją składającą się z wielu etapów. By każdy z nich ukończyć z sukcesem, ważny jest wybór odpowiedniego wykonawcy. Dlatego też nie może to być przypadkowa firma. Jednym z najbardziej cenionych na rynku wykonawców jest firma Kobexstal, działająca w tej branży od wielu lat. Współpraca z nią to gwarancja profesjonalizmu oraz prawidłowego i bezpiecznego wykonania zamówionego obiektu w wyznaczonym terminie – poznaj naszą ofertę: https://www.kobexstal.pl/pl/oferta.html

Budowa hali magazynowej musi być planowana z dużym wyprzedzeniem, tak by wszystkie parce odbywały się we właściwym czasie i kolejności. W innym przypadku stawianie takiego obiektu może okazać się kosztownym problemem dla inwestora. A jak wiemy, tego każdy pragnie uniknąć.

Dodaj komentarz