Jak pielęgnować ciało

Jak pielęgnować ciało

Piękna skóra to marzenie każdej kobiety. Świadczy ona o zdrowiu, przyciąga wzrok, a jednocześnie daje dużą pewność siebie. Jak jednak sprawić, by taka była? Sekret tkwi w odpowiedniej pielęgnacji ciała, na którą składają się cztery rytuały. Pielęgnacja ciała – moc rytuałów Pierwszym z nich jest oczywiście mycie ciała. Bardzo ważne jest jednak, by do tego

Piękna skóra to marzenie każdej kobiety. Świadczy ona o zdrowiu, przyciąga wzrok, a jednocześnie daje dużą pewność siebie. Jak jednak sprawić, by taka była? Sekret tkwi w odpowiedniej pielęgnacji ciała, na którą składają się cztery rytuały.

Pielęgnacja ciała – moc rytuałów

Pierwszym z nich jest oczywiście mycie ciała. Bardzo ważne jest jednak, by do tego celu wybrać odpowiednie mydło lub żel. Nie powinien on pozostawiać osadu na skórze, dzięki czemu nie zostanie ona narażona na utratę płaszcza lipidowego, a w efekcie – przesuszenie. Po kąpieli lub prysznicu warto także zwrócić uwagę na sposób użycia ręcznika – zamiast energicznego pocierania, lepiej przykładać go delikatnie do skóry.

Kolejnym rytuałem do przeprowadzenia jest tzw. peeling ciała, który ma na zadanie złuszczyć martwy naskórek i dogłębnie oczyścić skórę. Powinno wykonywać się go jednak nie częściej niż 2 razy w tygodniu, gdyż skóra potrzebuje czasu, by zregenerować się po mikrouszkodzeniach, do których doszło w trakcie zabiegu.

W następnej kolejności należy zadbać o intensywną regeneracją skóry, w czym pomogą profesjonalne kosmetyki, jak np. zawierająca Formułę Norweską linia produktów Intensywnie Regenerujących marki Neutrogena (zobacz na: https://www.neutrogena.com.pl/bad-piekna/pielegnacja-ciala/). O regeneracji warto pamiętać szczególnie zimną, kiedy skóra narażona jest na suchą, mroźną i wietrzą pogodę.

Żadna skuteczna pielęgnacja ciała nie może pominąć czynności jaką jest nawilżanie. Dbanie o zachowanie równowagi hydrolipidowej skóry to absolutny priorytet. Choć producenci oferują rożne preparaty nawilżające, nie wszystkie będą wystarczająco skuteczne. Świetnym wyborem będzie linia Głęboko Nawilżająca marki Neutrogena, która zapewnia skórze 24-godzinne nawilżenie, a dzięki zawartym w swoim składzie emolientom, wspomoże utworzenie na powierzchni ciała warstwy okluzyjnej, która ograniczy utratę wody.

Na koniec warto przypomnieć, że ważną rolę w utrzymaniu pięknego ciała, odgrywa nie tylko pielęgnacja ciała, lecz także zdrowa dieta i regularny wysiłek fizyczny. Odpowiednio dobrane kosmetyki oraz wypracowane nawyki pielęgnacyjne przyczynią się jednak w znaczący sposób do poprawy wyglądu skóry.

Kawkopolana
ADMINISTRATOR
PROFILE

Posts Carousel

Leave a Comment

You must be logged in to post a comment.

Latest Posts

Top Authors

Most Commented

Featured Videos