Jadę na wakacje do Anglii, jak najszybciej nauczę się najważniejszych zwrotów

Jadę na wakacje do Anglii, jak najszybciej nauczę się najważniejszych zwrotów

Chcesz nauczyć się mówić w języku angielskim? Móc swobodnie wyjechać za granicę i zamówić w restauracji kawę, nie pocąc się na myśl, że musisz powiedzieć coś w obcym języku? Spokojnie, wystarczy podjąć się nauki poprzez kurs angielskiego a2.

Potoczny angielski, to nie takie straszne jak się wydaje

Jeżeli do tej, pory Twoja styczność z językiem angielskim opierała się na filmach z napisami, albo w szkole zdawałeś wszystkie kartkówki na przysłowiowe zaliczenie, a teraz po latach chcesz jednak móc jadąc za granicę swobodnie porozumiewać się w prostych tematach, to kurs angielskiego a2 w zupełności Ci wystarczy. Tak naprawdę, najważniejsze jest zrozumieć, to co mówi do Ciebie inna osoba. Kiedy jedziesz na wycieczkę na wakacje, przeważnie nie pojawiasz się w miejscach gdzie ludzie nie są przygotowani na osobę nie znającą języka. Nie będziesz przeprowadzać długich konwersacji na tematy filozoficzne, czy nie będziesz opowiadać o swojej rodzinie i podróżach. Spokojnie każdy kelner zrozumie czy zamawiasz kawę, czy herbatę. A kiedy ze sprzedawcą nie dogadasz się co do ceny, zawsze możesz podać producenta, albo opisać opakowanie produktu o który Ci chodziło. Zawsze szukajmy najprostszych rozwiązań. Kiedy nie wiesz jak napisać kanarkowy, pisz żółty. Po kursie angielskiego a2, będziesz w stanie znaleźć takie zamienniki w języku angielskim.

Po podstawach dobrze zrealizowanego kursu angielskiego a2 będziesz swobodnie, ale prostymi słowami rozmawiać o codziennych sprawach. Będziesz umiał określić swoje pochodzenie oraz zapytać o niezbędne informacje dla Twojej wędrówki.

Do tego warto wyposażyć się w słownik językowy, albo podręczne rozmówki. Można również skorzystać z aplikacji na telefonie, która w szybki sposób przetłumaczy wypowiadane słowa na wskazany przez nas język. Warto jednak starać się mówić po angielsku, gdyż taka nauka da nie tylko ogrom satysfakcji, ale również pozwoli w pełni przeżyć podróż. Myśleć po angielsku, to umiejętność pozyskiwana po długim czasie nauki. Kiedy chcemy w krótkim czasie przyswoić podstawy, zapewne nie uda się nam zmienić myślenia, ale kiedy znajdziemy się w świecie prawostronnego ruchu może i nasze myśli zmienią kierunek jazdy?

Dodaj komentarz