Idealny notes na pamiętnik

Idealny notes na pamiętnik

Pamiętasz czasy, gdy prowadziłeś pamiętnik? Może pora do nich wrócić? Warto sobie uświadomić, że prowadzenie pamiętnika ma moc terapeutyczną. W trakcie pisania wyrzucasz z siebie negatywne emocje, złe wspomnienia, napięcia i problemy. Jego głównym celem jest zrozumienie samego siebie, także pomoc w wyrażeniu własnych oczekiwań. Dlatego warto zacząć systematycznie prowadzić pamiętnik. A jaki powinien być idealny notes?

Notes na pamiętnik – rozmiar

Nie ma idealnego rozmiaru notesu na pamiętnik. Każda osoba ma inne preferencje. Jednak warto sobie uświadomić, że notes na pamiętnik często towarzyszy nam w każdej chwili. Zabieramy go ze sobą do szkoły, pracy czy na wyjazdy. Dlatego najlepiej wybierać taki, który zmieści się w torebce, plecaku czy torbie podróżnej. Świetnie sprawdzą się notesy książkowe A5 lub w zbliżonym rozmiarze. Można je wyciągnąć w dowolnym miejscu w każdej chwili, np. w komunikacji miejskiej. W dodatku jest w nich wystarczająco miejsca na głębsze przemyślenia z dłuższego okresu. A co z grubością notesu? Wszystko zależy od tego, jak często notujesz i jakie zdania tworzysz. Jeśli zawsze pisałeś niewiele, to na początek cienki notatnik wystarczy.

Notesy książkowe – jaka okładka

Ważnym elementem jest też odpowiednia okładka. Najlepiej sprawdzą się notesy książkowe w twardej oprawie. Dzięki temu zyskamy pewność, że notes przetrwa długo i pozostanie w świetnym stanie. Materiał i wzór okładki warto dostosować do naszych indywidualnych preferencji. Doskonałym wyborem są notesy eko Lediberg. Firma oferuje różnorodne okładki w wielu wariantach kolorystycznych. Może być ona gładka, ale świetnym wyborem są też kreatywne wzory.

A jaki papier wybrać

Dla jednych to bez znaczenia, w przypadku innych papier jest bardzo istotny. Dlatego przy wyborze notesu na pamiętnik, warto się zastanowić nad swoimi indywidualnymi preferencjami. Wolisz gładki, w kratkę, w linie, a może kropki? Wybór należy do Ciebie! Musisz się po prostu zastanowić, w którym zeszycie najlepiej Ci się pisało. W ten sposób najłatwiej będzie wybrać idealny notes na pamiętnik. A z jakiego materiału powinien być wykonany? Na to też nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Warto jednak wybierać ekologiczne rozwiązania, które pomogą dbać o naszą planetę. Przykładowo, notesy eko Lediberg z kolekcji Appeel drukowane są na papierze jabłkowym.

Wiesz już na co zwrócić uwagę przy wyborze notesu na pamiętnik? No to teraz wystarczy tylko kupić idealny dla siebie i brać się za pisanie swoich przemyśleń. Na pewno czeka Cię pozytywna przemiana!

Sprawdź ofertę notesów Lediberg na stronie https://www.lediberg.com.pl/notesy.

Dodaj komentarz