Dowiedz się jak zachować młody wygląd twarzy

Dowiedz się jak zachować młody wygląd twarzy

Po przespanej nocy wygląd twarzy znacznie odbiega od jej wieczornego wyrazu. Miniony dzień, zanieczyszczenie powietrza czy nawet słabe nawodnienie czy zła dieta pozostawia wyraźne ślady. Wyrazem ich są nie tylko zmarszczki, ale poszarzała, zwiotczała cera. Jak temu przeciwdziałać? Noc jest czasem przeznaczonym do regeneracji całego organizmu. Dlaczego nie wykorzystać tego do odżywienia skóry? Kremy na noc będą idealnym rozwiązaniem.

Czy każdy krem na noc jest przeznaczony do każdej cery

Wybór kremu na noc dopasowanego do rodzaju skóry jest niezwykle istotny, ponieważ przyczyni się do polepszenia jej napięcia i obdarzy twarz zdrowym blaskiem. Cera tłusta będzie stawiała inne wymaganie dla kosmetyków niż cera wrażliwa, mieszana czy sucha.

Poznaj składniki, które możesz znaleźć w kremach na noc:

– koenzym Q10- retinol- kwas hialuronowy- kolagen- witamina C- naturalne olejki np. z makadamii, geranium, lawendy itp.

Czy stosować krem na noc w wieku 20 lat

Oczywiście, że tak. Odpowiednie nawilżenie jest istotne dla kondycji skóry bez względu na wiek. Przy problemach trądzikowych wysuszenie powoduje nasilenie niedoskonałości cery. Warto zwrócić uwagę, aby krem na noc zawierał składniki, które zahamują proces starzenia skóry. Z kolei cera dojrzała u czterdziestolatki wymaga już innego kremu. Obok przeciwdziałaniu zwiotczeniu taki krem powinien odżywiać i nawilżać. Można odnieść wrażenie, że kosmetyk posiada większe zagęszczenie. Po sześćdziesiątym roku życia krem na noc powinien zawierać nie tylko retinol, kolagen, ale także składniki liftingujące.

Dodaj komentarz