Angielski dla seniorów. Czy to nie za późno na naukę

Angielski dla seniorów. Czy to nie za późno na naukę

Mówi się, że to dzieci uczą się najszybciej, w końcu to one chłoną wiedzę jak gąbki i od razu zapamiętują nowe słowa. A co z osobami starszymi? Czy dla nich na naukę jest już za późno? Czy jest sens zaczynać przygodę z angielskim „na starość”?

Na naukę nigdy nie jest za późno!

Nasi dziadkowie to ludzie z innego pokolenia, dorastali w czasach kiedy język angielski nie był czymś niezbędnym. Jednak czasy się zmieniły, dziś otacza nas on z każdej strony – w radio, telewizji czy na sklepowych półkach. Dla osób starszych może to być niemałym problemem, aby się odnaleźć. Dużo ludzi wyjeżdża też za granicę, za lepszą pracą i lepszym życiem. Z czasem osiadają tam na stałe, na świat przychodzą dzieci, które dorastając w innym środowisku – nie raz mają problemy z językiem ojczystym. To też kłopotliwe dla dziadków, którzy nie mogą spokojnie porozumieć się z wnukami. Dlatego dobrze jest zacząć naukę języka angielskiego i nie bać się, że wiek tu jest przeszkodą, bo na naukę nigdy nie jest za późno! Ludzie na emeryturze, są też w tej dobrej sytuacji, że mają sporo wolnego czasu, który mogą poświęcić na przyswajanie zwrotów i angielskich słówek. To też świetne ćwiczenie na pamięć i koncentrację!

Jaka forma nauki będzie najlepsza dla seniorów?

Na rynku dużo szkół ma w swoich ofertach kurs angielski dla dorosłych Częstochowa http://tarkowski.edu.pl/ , a zajęcia dostosowane są do poziomu oraz wieku słuchaczy. Zaletą takich lekcji jest też to, że seniorzy mogą na nich poznać najpotrzebniejsze zwroty, które będą im potrzebne podczas konwersacji czy w sytuacjach z życia codziennego. Kolejną formą są lekcje indywidualne z korepetytorem, na takich zajęciach nauczyciel dobiera indywidulanie materiał, a wiedzę można sprawdzać na bieżąco. Jest więc to dużą zaletą, bo uwaga nauczyciela jest skupiona tylko na jednej osobie. Minusem zajęć indywidualnych jest to, że nie ma tu możliwości do konwersacji w większym gronie. Pod tym względem zdecydowanie lepsze będą zajęcia w szkole językowej. Trzeba więc samemu zadecydować jaka forma nauki będzie najlepsza.

Dodaj komentarz