Zalety soczewek dwutygodniowych

Zalety soczewek dwutygodniowych

Wybierając soczewki kontaktowe, które będziemy nosić zamiast okularów, możemy wybierać spośród wielu opcji. Na rynku dostępne są zarówno soczewki jednodniowe, jak i warianty miesięczne czy też dwutygodniowe. Zdecydowanie godna rozważenia zarówno dla osób początkujących z soczewkami, jak i tych noszących je od lat, jest właśnie opcja dwutygodniowa. Stanowi one bowiem idealnie wyważony kompromis pomiędzy wysoką

Wybierając soczewki kontaktowe, które będziemy nosić zamiast okularów, możemy wybierać spośród wielu opcji. Na rynku dostępne są zarówno soczewki jednodniowe, jak i warianty miesięczne czy też dwutygodniowe. Zdecydowanie godna rozważenia zarówno dla osób początkujących z soczewkami, jak i tych noszących je od lat, jest właśnie opcja dwutygodniowa. Stanowi one bowiem idealnie wyważony kompromis pomiędzy wysoką jakością a naprawdę bardzo przystępną dla portfela ceną.

Idealne dla osób dbających o higienę i wysoką jakość soczewek

Okres dwóch tygodni, kiedy to można nosić omawiany rodzaj soczewek, jest czasem na tyle krótkim, że z całą pewnością nie dojdzie do poważnym zmian w ich strukturze. W efekcie przez cały okres noszenia soczewki dwutygodniowe zachowują najwyższy poziom smarowności, gładkości i zwilżalności. Jednocześnie szkła kontaktowe tego typu mają znacznie krótszy kontakt z oczami, aniżeli ich odpowiedniki miesięczne czy też roczne. W efekcie możliwe jest zachowanie wyższego poziomu higieny, co przekłada się na większe bezpieczeństwo naszych oczu.

Ogromne walory ekonomiczne

Chyba najczęściej powtarzaną przez użytkowników zaletą soczewek dwutygodniowych jest opłacalność ich zakupu. Jeden komplet soczewek wystarcza bowiem na znacznie dłużej, niż soczewki jednodniowe, a zachowuje porównywalne właściwości przez cały czas noszenia. W rezultacie wybierając soczewki dwutygodniowe możemy poczynić znaczne oszczędności. Opłaca się to zwłaszcza wtedy, kiedy chcemy całkowicie zrezygnować z okularów i nosić wyłącznie szkła kontaktowe.

Różne opcje noszenia w zależności od preferencji

Najbardziej standardowo soczewki dwutygodniowe – jak sama ich nazwa wskazuje – wystarczają na 14 dni codziennego noszenia. W takiej opcji wymagają namoczenia ich na noc w specjalnym płynie pielęgnacyjnym. Jednak równie dobrze można – jeśli takie są nasze upodobania – nosić je w tak zwanym trybie przedłużonym, czyli pozostawić je na oczach również na noc. Oczywiście wymagają one oczyszczenia po całym dniu, lecz zbędna jest w takim przypadku inwestycja w płyn do moczenia soczewek nocą czy też antybakteryjny pojemnik do ich przechowywania. W takiej sytuacji soczewki dwutygodniowe wystarczają na 7 dni i 6 nocy noszenia.

Wysokiej klasy soczewki dwutygodniowe gwarantują zadowolenie

Oczywiście ze względu na dłuższy okres noszenia wybierając soczewki dwutygodniowe trzeba wybrać produkty najwyższej jakości. Doskonałym wyborem są szkła kontaktowe od firmy Acuvue (https://www.acuvue.pl/soczewki-kontaktowe/oasys), które kompleksowo chronią oczy przed promieniowaniem UV, a także zapobiegają ich nadmiernemu wysychaniu. Jednocześnie ich sporym atutem są walory ekonomiczne.

Kawkopolana
ADMINISTRATOR
PROFILE

Posts Carousel

Leave a Comment

You must be logged in to post a comment.

Latest Posts

Top Authors

Most Commented

Featured Videos