Wybieramy alkomat osobisty

Wybieramy alkomat osobisty

Alkomat nie wydaje się być produktem pierwszej potrzeby, dlatego nawet jeśli jego zakup przechodzi nam czasem przez myśl, zwykle odkładamy ten pomysł na nieokreśloną przyszłość. Tymczasem prawie każdemu, kto nie jest zadeklarowanym abstynentem, a jednocześnie dysponuje prawem jazdy zdarzają się, częściej lub rzadziej, sytuacje, gdy zastanawia się, czy może już, po szaleństwach poprzedniego wieczora wsiąść za kółko. Tego typu wątpliwości zdecydowanie lepiej jest rozwiewać profesjonalnym alkomatem niż ocenianiem swojego samopoczucia „na oko”. Dlatego każdy, kto czasem spożywa alkohol, a następnego dnia nie wyklucza prowadzenia samochodu powinien zaopatrzyć się w to urządzenie. Jak jednak wybrać odpowiedni alkomat, aby rzeczywiście móc pokładać zaufanie w jego odczytach?

Alkomat to nie zabawka

Przede wszystkim, alkomat powinien mieć atest. Urządzenie bez atestu może być traktowane jako zabawka do porównywania stanu upojenia poszczególnych uczestników zakrapianej imprezy, ale podany przez nie wynik nie powinien stanowić podstawy decyzji o ruszeniu w trasę w charakterze kierowcy. Poza tym, trzeba mieć świadomość, że alkomat wyprodukowany z myślą o byciu sprzętem osobistym zawsze będzie nieco mniej dokładny od urządzenia, które zostało stworzone, by służyć policji. Alkomat osobisty wymaga też częstszej kalibracji – zazwyczaj co około pół roku lub rok. Ilość użyć pomiędzy kalibracjami urządzenia powinna być zawsze podana w opisie urządzenia. Kalibracji dokonać można w specjalistycznych punktach, które sprawdzić można np. na stronie kalibrujemy.pl. Regularne kalibrowanie alkomatu jest konieczne, aby wyniki pomiarów pozostawały rzetelne – sprawdź polecane alkomaty na https://www.kalibrujemy.pl/12-profesjonalne-alkomaty-z-atestem

Czym się różni alkomat osobisty od profesjonalnego

Alkomat do indywidualnego użytku musi być łatwy w obsłudze oraz czytelny. Zwykle producenci tworzą tego typu modele też z założeniem, że mają one mieć niewielkie rozmiary i być poręczne. Pojedynczy użytkownik raczej będzie używał alkomatu nie więcej niż kilka razy w miesiącu, dlatego liczba użyć do kolejnej kalibracji nie musi być szczególnie wielka. Dzięki temu taki osobisty sprzęt będzie zazwyczaj tańszy od modeli alkomatów przeznaczonych do częstego, praktycznie codziennego używania przez służby. Ze względu na używanie przez jedną osobę, alkomat osobisty nie musi być wyposażony w tryb bezkontaktowy, co również wpływa na ograniczenie kosztów. Rzecz jasna taki alkomat można komuś wypożyczyć, jednak wciąż łatwiej jest zadbać o higienę ustnika, gdy alkomatu używa kilka osób, a nie kilkaset.

Szeroki wybór różnego rodzaju alkomatów oferuje portal kalibrujemy.pl . Warto zajrzeć tam, jeśli szukamy odpowiedniego alkomatu dla siebie lub jako prezentu dla bliskiej osoby.

Dodaj komentarz