Trwała posadzka – podpowiadamy, jaką wybrać

Trwała posadzka – podpowiadamy, jaką wybrać

Zakup posadzki to trudny wybór, ponieważ do końca nie wiemy, jakie właściwości cechuje każdy typ systemu podłogowego. Logicznie dobieramy więc podłoże do pomieszczenia, w którym ma się znaleźć. I tak do salony kupujemy panele, a do łazienki albo do kuchni kafelki. Czy to jednak jedyny typ podłogi, który można zamontować w domu? Bynajmniej. W tym artykule zdradzimy, jakie jeszcze systemy podłogowe są warte uwagi.

Płyty R-Tile – idealne do kuchni

Twoja kuchnia nie musi być ozdobiona przez dotychczas modne kafelki lub inne płytki. To miejsce, które wymaga bezpiecznego podłoża. W końcu w pomieszczeniu jakim jest kuchnia, gotujemy, smażymy i pieczemy. Łatwo więc o drobne wypadki. Dlatego bardzo ważne jest zamontowanie posadzki odpornej na wodę i zabezpieczające amortyzację. Dzięki temu, kuchnia nie będzie miejscem wypadków.

Najlepszym rodzajem podłoża są nowoczesne płyty R-tile. Co zapewnia im taką popularność? Bardzo wysoka odporność na uderzenia i ścieranie. Dodatkowo cechują się dobrymi właściwościami akustycznymi. Możemy zamontować je nie tylko w kuchni, ale również w łazience lub pralni.

Posadzka ceramiczna – dobry wybór do łazienki

Jeśli szukamy designerskiej i mocnej podłogi do łazienki, z powodzeniem możemy postawić na posadzkę ceramiczną. Nie tylko dobrze się prezentuje, nawet w nowoczesnych wnętrzach, ale praktycznie wszędzie, gdzie czuć minimalizm. Ten tym podłoża nada się również na taras lub do przedpokoju, a nawet do salonu.

Posadzka ceramiczna to coraz popularniejszy system podłogowy do łazienki, ponieważ wykazują się właściwościami antystatycznymi i higienicznymi. Płytki ceramiczne są również świetnym przewodnikiem ciepła. Łazienka, w której zainstalowane jest ogrzewanie podłogowe, nie może się bez nich obyć. Pamiętajmy również, że ten typ podłoża jest przede wszystkim wytrzymały i trwały, więc zamontowanie go zapewni najwyższy pozom systemu podłogowemu w łazience, na lata.

Dodaj komentarz