Sposoby na pielęgnacje brody

Sposoby na pielęgnacje brody

Od kilku lat obserwujemy powrót męskiego zarostu do łask. Zaczęło się od wtórnego wzrostu popularności kilkudniowego zarostu i poszło parę kroków dalej. Jeszcze parę lat temu mężczyźni golili się na gładko, a długą brodą mógł poszczycić się tylko pan spod sklepu lub przybysz z bliskiego wschodu. Dzisiaj jednak widok brodatego mężczyzny na polskiej ulicy nikogo

Od kilku lat obserwujemy powrót męskiego zarostu do łask. Zaczęło się od wtórnego wzrostu popularności kilkudniowego zarostu i poszło parę kroków dalej. Jeszcze parę lat temu mężczyźni golili się na gładko, a długą brodą mógł poszczycić się tylko pan spod sklepu lub przybysz z bliskiego wschodu. Dzisiaj jednak widok brodatego mężczyzny na polskiej ulicy nikogo nie dziwi. Tylko co z tą brodą? Co on robi, że ona tak świetnie wygląda?

Pielęgnacja brody – po co

Brodę powinieneś pielęgnować dla własnego komfortu i higieny osobistej. Zarost osłaniający może przeszkadzać jej w oddychaniu i skutkować to może wystąpieniem trądziku i innych zmian skórnych pod „sierścią”. Dlatego właśnie zalecamy myć brodę codziennie i potraktować ją przeznaczonymi do tego kosmetykami raz na jakiś czas. Oczywiście oprócz higieny chodzi również o estetykę. Wiadomą sprawą jest to, że zadbana, czysta, miękka i nieprzetłuszczona broda wygląda lepiej niż zapuszczona kilkutygodniowa szczecina, która równie dobrze mogłaby wyrastać komuś spod pachy. 

Jak pielęgnować brodę?

Na rynku posiadamy obecnie bogaty wybór różnej maści kosmetyków do brody. Największą popularnością cieszą się olejki i kremy. Jaka jest ich przewaga nad kremami do ciała Twojej dziewczyny lub żony? Kosmetyki dedykowane do męskiego zarostu, jak sama nazwa mówi są stworzone pod kątem zarostu. Zawierają składniki mające pozytywny wpływ na brodę i w większości przypadków są pozbawione chemii, która czasem, zamiast pomóc może zaszkodzić. 

Jak wybrać olejek, balsam czy jakikolwiek inny kosmetyk do brody?

Najprościej będzie poznać swój rodzaj włosa. Warto o tym porozmawiać z barberem, który Cię strzyże. Jeżeli zna się na rzeczy to doradzi sprawdzony specyfik, albo przynajmniej podpowie jakiego rodzaju kosmetyków szukać i na co zwrócić uwagę przy ich wyborze. W końcu pielęgnacja brody to dla niego chleb powszedni i powinien o nim wiedzieć wszystko – zamów już dziś produkt dla siebie na: https://barbersupply.pl/cat-pol-1214553889-BRODA-I-WASY-Olejki-do-brody.html

Gdzie znaleźć sprawdzone kosmetyki do brody?

Z czystym sumieniem można polecić sklep Barbersupply.pl gdzie znajdziesz ponad 120 produktów renomowanych marek. Są to produkty, z których codziennie korzystają setki barberów, więc całkiem możliwe, że ten, do którego uczęszczasz, też ma to w salonie. Znajdziesz tam bogaty wybór produktów takich marek jak Proraso, Schmiere, Pan Drwal, Apothecary 87 oraz wielu innych przedstawicieli podobnej klasy kosmetyków. Twój zarost to Twoja męskość i powinieneś o nią dbać. Nie powinieneś kierować się tylko wyglądem, ale też zdrowiem Twojego włosa na twarzy.

Kawkopolana
ADMINISTRATOR
PROFILE

Posts Carousel

Leave a Comment

You must be logged in to post a comment.

Latest Posts

Top Authors

Most Commented

Featured Videos