Przygotowania do ślubu – od czego zacząć

Przygotowania do ślubu – od czego zacząć

Stało się. Narzeczeństwo już za pasem. Pora zacząć przygotowywania do tego wielkiego wydarzenia jakim są zaślubiny dwojga kochających się ludzi. Od czego zatem zacząć? Fotograf? Kamerzysta? Kapela? Na te pytania z miłą chęcią odpowiadam poniżej. Przyjmijmy jeden scenariusz. Jesteśmy pewni pięknej pogody, ślub w Warszawie, a wesele na przedmieściach. Perfekcyjna sytuacja. Zaczynamy oczywiście od wyboru

Stało się. Narzeczeństwo już za pasem. Pora zacząć przygotowywania do tego wielkiego wydarzenia jakim są zaślubiny dwojga kochających się ludzi. Od czego zatem zacząć? Fotograf? Kamerzysta? Kapela? Na te pytania z miłą chęcią odpowiadam poniżej.

Przyjmijmy jeden scenariusz. Jesteśmy pewni pięknej pogody, ślub w Warszawie, a wesele na przedmieściach. Perfekcyjna sytuacja. Zaczynamy oczywiście od wyboru kościoła, mając na uwadze ile osób jest w stanie pomieścić w stosunku do ilości zaproszonych gości. Następnie warto pamiętać o wynajęciu samochodu ślubnego, który przewiezie Państwo Młodych na miejsce wesela, czyli zabawy trwającej do białego rana na cześć świeżo upieczonego małżeństwa. Lokal zabawy weselnej ma ogromne znaczenie logistyczne i estetyczne. Wszystko musi pasować. Wielkość sali bankietowej, ilość stołów, krzeseł, a na menu restauracji kończąc. Wspomniałem już o wystroju sali? Nie zapomnijmy także o tym.

Kiedy będziemy mieli już załatwioną część logistyczną, zajmijmy się potrzebnymi usługami czyli standardowa trójca: fotograf, kamerzysta, dj/wodzirej lub kapela. Bardzo rzadko, ale jednak, zdarza się, że trafimy na firmę w pełni obsługującą powyżej opisane usługi i wtedy mamy wszystko z głowy. Na koniec zostawiłem opisy najważniejszych przygotowań, ponieważ są najbardziej oczywiste, a zapominamy o pozostałych, wcześniej opisanych.

Pan Młody. Wybieramy: Garnitur, a może frak? Odpowiednie dodatki tj. buty, pasek do spodni i spinki do mankietów. Nie zapomnijmy o krawacie. Koniecznie niech będzie modny. Pani Młoda. No właśnie, tutaj sprawa nieco się komplikuje. Suknie ślubne to temat rzeka, przyszłe żony mają niełatwy orzech do zgryzienia. Na szczęście sprawy zazwyczaj ułatwia szereg osób chętnych do pomocy. Mowa oczywiście o najbliższych koleżankach, mamie i nieraz również teściowej. Następnie ta sama zasada dotyczy butów. Kościelnych i tzw. na zmianę. Fryzura i makijaż to wręcz obowiązek, którego nie muszę chyba opisywać.

Każda Para Młoda to zapowiedź zarówno sakramentalnej ceremonii zaślubin oraz fantastycznej zabawy celebrującej ten dzień. Pamiętajmy, że nawet w przypadku drobnych wpadek organizacyjnych, należy w pełni cieszyć się tym jednym z najważniejszych w życiu dniem.

REKLAMA: Suknie ślubne Warszawa Anna Kara – annakara.com

Kawkopolana
ADMINISTRATOR
PROFILE

Posts Carousel

Leave a Comment

You must be logged in to post a comment.

Latest Posts

Top Authors

Most Commented

Featured Videos