Problem opadających powiek – sposoby na skuteczne pozbycie się tej przypadłości

Problem opadających powiek – sposoby na skuteczne pozbycie się tej przypadłości

Z upływem czasu – po ukończeniu 25 roku życia – skóra traci kolagen i elastynę, które stanowią pewnego rodzaju „rusztowanie” dla twarzy. Dotychczas nieskazitelna cera traci swą jędrność, staje się wiotka, a także pokryta zmarszczkami. Jednym z objawów tego procesu są opadające powieki.

Oczy stanowią jeden z głównych akcentów niewerbalnej komunikacji społecznej. Porozumiewając się, patrzymy w nie bardzo głęboko, zaś zmiana ich wyglądu może negatywnie oddziaływać na naszą śmiałość. Opadające powieki nie tylko obniżają pewność siebie, ale również zaczynają być uporczywą przeszkodą w normalnym funkcjonowaniu. Dzieje się tak z uwagi na znaczne zawężanie pola widzenia. Taki stan rzeczy wymaga zatem interwencji lekarskiej, jaką jest plastyka powiek.

Plastyka powiek – na czym polega ten zabieg

Plastyka powiek zwana inaczej blepharoplastyką polega na skutecznym liftingu okolic oczu poprzez usunięcie nadmiaru skóry lub/i nadmiaru zgromadzonej tkanki tłuszczowej.

Plastyka powiek to zabieg inwazyjny, w którym wykorzystuje się dwie możliwości jego przeprowadzenia, a mianowicie:

  • tradycyjną operację plastyczną
  • laser frakcyjny

Wybór metody zależy od potrzeb pacjenta oraz rozległości zmian. Niemniej, obie cieszą się dużą popularnością, a także wysoką efektywnością.

Na operację plastyczną powiek mogą się zgłosić zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Pacjenci są wówczas konsultowani z chirurgiem plastykiem, informowani o spodziewanych efektach, a także przechodzą badania przesiewowe wykluczające przeciwwskazania do zabiegu. Po wykonanej operacji pacjent pozostaje pod stałą kontrolą kliniki medycyny estetycznej w formie wizyt. Po kilku tygodniach, gdy zasinienia i opuchlizna ustąpią, można cieszyć się nowym, młodzieńczym wyglądem.

Blepharoplastykę można wykonać zarówno na górnej, jak i dolnej powiece. Zabieg nie wymaga skierowania.

Zalety plastyki powiek

  • odmłodzenie wyglądu i redukcja „smutnego” i zmęczonego wyrazu twarzy
  • poprawa komfortu psychicznego pacjenta
  • poprawa jakości życia dzięki zwiększeniu pola widzenia
  • elastyczność – formę zabiegu (operacja lub laser) dopasowuje się indywidualnie
  • poprawa napięcia mięśni wokół oczu, co znacznie wydłuża efekty po zabiegu, które utrzymują się przez długie lata
  • dyskrecja – blizny są praktycznie niewidoczne

Dodaj komentarz