Podnośniki ramienne i teleskopowe koszowe – jakie znajdują zastosowanie?

Podnośniki ramienne i teleskopowe koszowe – jakie znajdują zastosowanie?

Prace remontowe oraz budowlane przeprowadzane na wysokościach mogą być wykonywane z wykorzystaniem tradycyjnego rusztowania. Bazując na jego stabilnej konstrukcji, łatwo jest przygotować poszczególne części budynku. Jednak systemy rusztowań nie są jedynym sposobem na pracę na wysokościach, do tego celu mogą również posłużyć podnośniki teleskopowe lub ramienne koszowe. Podnośniki koszowe mogą stanowić pewną alternatywę, jednak czy

Prace remontowe oraz budowlane przeprowadzane na wysokościach mogą być wykonywane z wykorzystaniem tradycyjnego rusztowania. Bazując na jego stabilnej konstrukcji, łatwo jest przygotować poszczególne części budynku. Jednak systemy rusztowań nie są jedynym sposobem na pracę na wysokościach, do tego celu mogą również posłużyć podnośniki teleskopowe lub ramienne koszowe. Podnośniki koszowe mogą stanowić pewną alternatywę, jednak czy praca z ich wykorzystaniem jest opłacalna?

Podnośniki ramienne i teleskopowe koszowe zależnie od zasięgu działania potrafią bardzo szybko przenieść pracowników na odpowiedni poziom. Zazwyczaj umożliwiają pracę na wysokości kilkunastu lub kilkudziesięciu metrów, a praca z nimi jest dużo bardziej elastyczna niż przygotowanie i postawienie rusztowania. Podnośniki ułatwią pracę wszędzie tam, gdzie wymagane jest częste przemieszczanie się. Najczęściej posiadają napęd na dwa koła i przemieszczają się z maksymalną prędkością ok. 4-5 km/h (co przy pracach budowlanych zazwyczaj jest wystarczające). W wariantach na rynku dostępne są zarówno podnośniki zasilane elektrycznie, jak i spalinowo.

Na co zwrócić uwagę wybierając podnośniki?

Wybierając podnośniki, warto zwrócić uwagę na to, czy posiadają one systemy zabezpieczeń, które dodatkowo zadbają o bezpieczeństwo pracowników oraz na wielkość platformy, aby dawała robotnikom wystarczająco dużo przestrzeni do wykonywania danej pracy. Warto też, aby urządzenie było wyposażone w wysięg boczny pozwalający na swobodną zmianę pola pracy. Kolejno na to, czy podnośnik ma możliwość sterowania za pomocą joysticka, co ułatwia precyzyjnie ustalić odpowiednią wysokość i obszar działań. Warto sprawdzić też opinie na temat niezawodności urządzeń oraz kosztów, jakie generują. Jeżeli mamy zamiar wykonywać pracę wewnątrz budynków, powinniśmy zweryfikować, czy podnośniki ramienne koszowe lub podnośniki teleskopowe koszowe posiadają opony niebrudzące. Na koniec warto zwrócić uwagę to czy podnośnik posiada również ergonomiczną budowę, dzięki czemu z jego pomocą będzie można dotrzeć w docelowe miejsce podczas wykonywania prac.

Kawkopolana
ADMINISTRATOR
PROFILE

Posts Carousel

Leave a Comment

You must be logged in to post a comment.

Latest Posts

Top Authors

Most Commented

Featured Videos