Jaki środek transportu wybrać jadąc na Ukrainę

Jaki środek transportu wybrać jadąc na Ukrainę

Chcesz zorganizować wycieczkę na Ukrainę i zastanawiasz się nad najbardziej opłacalnym środkiem transportu? Samochód to jeden z najpopularniejszych środków transportu. Jednak czy jesteś gotowy na pokłady stresu jakie czekają cię przy kontroli granicznej oraz na kilka godzin niecierpliwego oczekiwania? Jednym z najpopularniejszych turystycznych miejsc na Ukrainie jest Lwów. To miejsce wręcz magiczne! Na uliczkach można

Chcesz zorganizować wycieczkę na Ukrainę i zastanawiasz się nad najbardziej opłacalnym środkiem transportu? Samochód to jeden z najpopularniejszych środków transportu. Jednak czy jesteś gotowy na pokłady stresu jakie czekają cię przy kontroli granicznej oraz na kilka godzin niecierpliwego oczekiwania?

Jednym z najpopularniejszych turystycznych miejsc na Ukrainie jest Lwów. To miejsce wręcz magiczne! Na uliczkach można spotkać przechadzających się polskich studentów, zdarzają się również starsi ludzie mówiący po polsku. To miejsce, które pamięta wiele lat naszej polskiej historii! Wąskie uliczki, prześliczne kamienice oraz niepowtarzalny klimat starego miasta.Niewątpliwa zaletą wycieczek na Ukrainę są niezwykle akceptowalne ceny. Bez problemu możemy wynająć tani hotel ze śniadaniem na kilka dni i wydać mniej pieniędzy niż w naszym ojczystym kraju za jeden nocleg. Warto również zainteresować się lokalną kuchnią oraz pamiątkami.

Wczasy na Ukrainie we Lwowie

Wracając jednak do głównego problemu: jak najtaniej i najbezpieczniej zorganizować wycieczkę na Ukrainę, warto zapoznać się z ofertami lokalnych przewoźników. Unikniemy dzięki temu stresu i nerwów na kontrolach granicznych. Dobrym rozwiązaniem jest również skontaktowanie się z kimś, kto ma już w planach zorganizowanie wycieczki na Ukrainę oraz złożyć się z nim na paliwo. Istnieją specjalne portale zrzeszające tego typu ludzi, zainteresowanych dzieleniem kosztów podróży, ale i również zyskania sympatycznego towarzystwa na kilkugodzinną podróż.

Zielona karta przy wjeździe na Ukrainę?

Wybierając się na Ukrainę nie zapomnij, że musisz posiadać przy sobie ważny paszport! Jadąc swoim samochodem niezbędna będzie również zielona karta. Nie posiadasz zielonej karty? Najbezpieczniej będzie spyta o nią swojego ubezpieczyciela, który wydaje kartę bezpłatnie do posiadanego ubezpieczenia OC. Procedura przekraczania granicy jest o wiele bardziej skomplikowana po stronie ukraińskiej niż polskiej, należy więc przygotować się na kilka kontroli oraz dłuższe oczekiwanie.

Do ciebie należy decyzja jaki środek transportu wybierzesz wybierając się na wycieczkę na Ukrainę. Organizacja wycieczki na Ukrainę jest prostsza niż początkowo mogłoby ci się wydawać. Oczywiście bezpieczniej jest pojechać jako pasażer niż kierowca i uniknąć niepotrzebnych kontroli na granicy oraz czasochłonnego załatwiania zielonej karty, które może potrwać nawet dwa tygodnie (niektóre firmy ubezpieczeniowe wydają zieloną kartę od ręki).

Zorganizowanie wycieczki na Ukrainę z kresy.com to doskonały pomysł na spędzenie weekendu z rodziną i znajomymi!

Kawkopolana
ADMINISTRATOR
PROFILE

Posts Carousel

Leave a Comment

You must be logged in to post a comment.

Latest Posts

Top Authors

Most Commented

Featured Videos