Ciekawe prezenty ślubne dla gości weselnych

Ciekawe prezenty ślubne dla gości weselnych

Ślub to jeden z ważniejszych momentów w życiu każdego człowieka. Nic więc dziwnego, że każdy chce, aby wszystko było doskonałe. Jednak czymże byłaby taka uroczystość bez gości – osób, które wraz z nami przeżywają te jakże istotne chwile? W zależności od tego, jak duże jest grono naszych przyjaciół, liczba gości na weselu może wynosić od kilkunastu do nawet kilkuset osób.

Wesele jest dla gości

Owszem, chcemy aby wszystko było tak jak my to sobie wymarzyliśmy, jednak prawda jest taka, że zależy nam przede wszystkim, aby zaproszeni goście się doskonale bawili. Dlatego prawda jest taka,że tą największą imprezę w życiu szykujemy właśnie da naszych przyjaciół i rodziny. Jak zorganizować idealne wesele, aby wszyscy byli zadowoleni? Nie może zabraknąć trzech elementów – muzyki, jedzenia i alkoholu. A wszystkie dodatkowe atrakcje tylko jeszcze urozmaicą ten istotny dzień. Pamiętając o tym, że goście weselni mogą mieć różne upodobania, trzeba tak dobrać menu, aby każdy nalazł coś dla siebie – zarówno wielbiciele kuchni jarskiej jak i miłośnicy mięsa. Warto pamiętać również o tym, żeby dobrać różnorodną muzykę – to co nam się podoba, niekoniecznie będzie się podobać babci czy cioci. A bawić powinni się wszyscy.

Dziękujemy że byliście

Coraz częściej praktykowanym zwyczajem na polskich weselach są prezenty dla gości weselnych. To tej pory przyjmowało się,że to goście przynosili podarunki parze młodej. I jest to oczywiście jak najbardziej aktualne. Tylko coraz częściej świeżo upieczeni małżonkowie chcą chociażby w symboliczny sposób podziękować za to, że w tym ważnym dniu znajomi i bliscy postanowili być razem  nimi. Dlatego też przygotowują prezenty dla gości weselnych. A jakie? Możliwości jest doprawdy bardzo wiele. Mogą to być symboliczne drobiazgi jak i większe prezenty dla gości weselnych. Wszystko uzależnione jest głównie od zasobności portfela pary młodej. Jednak najczęściej stawia się na oryginalne drobiazgi, które będą miłą pamiątką dla gości weselnych.

Jakie prezenty dla gości weselnych wybrać?

Jeśli chodzi o to, co ciekawego można podarować weselnikom, to możliwości jest doprawdy bardzo dużo. Zawsze na topie są słodkości. Można więc jako prezenty dla gości weselnych zamówić spersonalizowane czekoladki czy cukierki. Nie dość że są bardzo smaczne, to jeszcze dodatkowo na opakowaniu będzie wydrukowany napis z podziękowaniami. Oczywiście, można zamówić nawet mini bombonierki czy tabliczki czekolady – wybór jest ogromny. Dużym zainteresowaniem jako prezenty dla gości weselnych cieszą się chociażby kolorowe woreczki z organzy, wypełnione słodkimi bakaliami, płatkami kwiatów- ozdobne, ze specjalna dedykacją, są doskonałą pamiątką. Przyjęło się także, że wychodząc z wesela, goście otrzymują ciastka weselne. Aby wyglądały one estetycznie, można zamówić specjalne, spersonalizowane opakowania na ciasteczka – to również dobry pomysł na prezenty weselne dla gości.

Czy prezenty muszą być kosztowne?

Absolutnie nie. I tak goście będą zadowoleni że otrzymali symboliczny upominek. A wy w ten sposób pokażecie, że ich obecność w waszym najważniejszym dniu naprawdę wiele dla was znaczyła. Dlatego planując wesele, pamiętajcie również o tym, że warto wydać parę groszy na prezenty dla gości weselnych.

Dodaj komentarz