Charakterystyka i zastosowanie iniekcji krystalicznej

Charakterystyka i zastosowanie iniekcji krystalicznej

Jakikolwiek kontakt pomiędzy wodami gruntowymi a konstrukcją domu może spowodować, że budynek zacznie podciągać wodę i w efekcie w pomieszczeniach zacznie pojawiać się wilgoć, a wraz z nią – pleśń. Niesie ona spore zagrożenie nie tylko dla konstrukcji budynku, ale również dla zdrowia ludzi. Dlatego należy pozbywać się wilgoci z domów już powstałych, a jeśli ktoś jest w trakcie wznoszenia budynku to powinien koniecznie pomyśleć o przeprowadzeniu izolacji przeciwwilgociowej. Jeśli jest za późno, polecamy najpierw osuszenie murów metodą iniekcji, a dopiero potem założenie odpowiedniej izolacji. Na czym polega ta metoda pozbywania się wilgoci?

Jak działa iniekcja krystaliczna?

Iniekcja krystaliczna jest to metoda bazująca na zastosowaniu specjalnej substancji, w której znajduje się aktywator krzemianowy. Przy kontakcie z wodą zaczyna on działać jak substancja uszczelniająca. W ten sposób blokuje przedostawanie się wilgoci przez kapilary, jakie występują w strukturze domu. Iniekcję krystaliczną można zastosować do każdego typu materiału budowlanego, choć najlepiej sprawdzi się przy cegle ceramicznej oraz wapiennej zaprawie murarskiej.

Jakie efekty daje osuszanie murów metodą iniekcji?

Znaczne zmiany w postaci obniżenia poziomu wilgoci w budynku można zauważyć już po tygodniu. Natomiast jeśli chodzi o trwałość tego rozwiązania, to jest ono w zasadzie bezterminowe, gdy do przeprowadzenia osuszania został zastosowany iniekt wysokiej jakości. Nasza firma Iniekcja Krystaliczna wykorzystuje jedynie najlepsze w swym rodzaju minerały w postaci aktywatorów krzemianowych. W momencie, gdy przedostaną się one do kapilar, tworzą uszczelniającą i odporną na działanie wody masę. Na początku przybierają postać pierścieni, które są oddalone od siebie kilkumilimetrowymi odstępami. Jednak z czasem te odległości zaczynają się powiększać, co skutkuje coraz lepszym uszczelnieniem. Po pewnym czasie wszystkie wolne przestrzenie, jakie w kapilarno-porowatej strukturze materiałów budowlanych mogą transportować wodę, zostają w pełni uszczelnione.

Dodaj komentarz